PARTNERZY PORTALU
 • partner portalu farmer.pl
 • partner portalu farmer.pl
 • partner portalu farmer.pl
 • partner portalu farmer.pl

Agrosimex zwiększa asortyment

Agrosimex zwiększa asortyment Podczas konferencji prasowej firma Agrosimex przedstwiła nowości rolnicze i ogrodnicze; Fot.K.Zagórska

Autor: JG

Dodano: 23-03-2017 11:15

Tagi:

Firma wzbogaca swoją ofertę o kilka produktów w segmencie nasiennym, nawozowym, jak i środków wspomagających.Portfolio nasienne kukurydzy poszerzone zostało o odmianę ES Gallery o FAO 270. To mieszaniec pojedynczy hodowli firmy Euralis przeznaczony do uprawy na ziarno oraz bioetanol. Polecany do uprawy na glebach średnich i dobrych.

Pochodzi z linii hodowlanej o nazwie Tropical Dent. Charakteryzuje ją duży dystans genetyczny w stosunku do dotychczas znanych materiałów wyjściowych wykorzystywanych w hodowli kukurydzy, a tym samym bardzo wyraźny efekt heterozji przejawiający się zwyżką plonu ziarna, stabilnością plonowania oraz szybkim oddawaniem wody z ziarna zarówno podczas dojrzewania na polu, jak i przy dosuszaniu. Odmiana ta może się okazać bardzo przydatna do uprawy kukurydzy ziarnowej w rejonach o mniej sprzyjających warunkach klimatycznych (północna Polska).

Nowością nawozową w ofercie jest mikrogranulat startowy Microstar PZ przeznaczony do stosowania w momencie siewu kukurydzy i buraka cukrowego. Zalecana dawka 20 kg/ha. Zawarty w nim fosfor występuje w formie skompleksowanych jonów fosforanowych z substancją organiczną (technologia organiczną  TPP). Dzięki temu składnik ten jest w pełni dostępny dla roślin po zastosowaniu, a także ogranicza proces jego uwsteczniania. Ponadto nawóz zawiera cynk, który z jednej strony poprawia znacząco wykorzystanie azotu przez roślinę, a z drugiej, podobnie jak fosfor, wpływa na rozwinięcie sytemu korzeniowego.

Nowością w grupie środków wspomagających jest preparat biologiczny o nazwie Rhizosum N. Zawiera on wolno żyjące w glebie bakterie Azotobacter vinelandii, które mają zdolność wiązania azotu atmosferycznego i przekształcania go w formy przyswajalne dla roślin. Preparat może być stosowany we wszystkich uprawach, co potwierdzają przeprowadzone przez producenta doświadczenia

Podobał się artykuł? Podziel się!
×

WSZYSTKIE KOMENTARZE (2)

 • olo 2017-03-23 20:11:15
  ciągłą nowością to są nowe twarze..
  zapomnieli się pochwalić kogo zatrudnili?
 • Artysta 2017-03-23 18:41:17
  Portfolio – teczka (także w sensie dosłownym lub np. segregator) z przykładowymi pracami artysty, a w szerszym znaczeniu prezentacja dokonań danej osoby lub firmy, np. plik zawierający próbki, przykłady i wizerunki wykonanych, kompletnych prac, mogących być podstawą do oceny jej umiejętności, zdolności do pracy na danym stanowisku lub wykonania danego zadania.
ZOBACZ WSZYSTKIE KOMENTARZE

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 54.224.108.85
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin serwisu

Zgłoś swoje propozycje zmian!


Dziękujemy za współpracę!