Portfolio nasienne kukurydzy poszerzone zostało o odmianę ES Gallery o FAO 270. To mieszaniec pojedynczy hodowli firmy Euralis przeznaczony do uprawy na ziarno oraz bioetanol. Polecany do uprawy na glebach średnich i dobrych.

Pochodzi z linii hodowlanej o nazwie Tropical Dent. Charakteryzuje ją duży dystans genetyczny w stosunku do dotychczas znanych materiałów wyjściowych wykorzystywanych w hodowli kukurydzy, a tym samym bardzo wyraźny efekt heterozji przejawiający się zwyżką plonu ziarna, stabilnością plonowania oraz szybkim oddawaniem wody z ziarna zarówno podczas dojrzewania na polu, jak i przy dosuszaniu. Odmiana ta może się okazać bardzo przydatna do uprawy kukurydzy ziarnowej w rejonach o mniej sprzyjających warunkach klimatycznych (północna Polska).

Nowością nawozową w ofercie jest mikrogranulat startowy Microstar PZ przeznaczony do stosowania w momencie siewu kukurydzy i buraka cukrowego. Zalecana dawka 20 kg/ha. Zawarty w nim fosfor występuje w formie skompleksowanych jonów fosforanowych z substancją organiczną (technologia organiczną  TPP). Dzięki temu składnik ten jest w pełni dostępny dla roślin po zastosowaniu, a także ogranicza proces jego uwsteczniania. Ponadto nawóz zawiera cynk, który z jednej strony poprawia znacząco wykorzystanie azotu przez roślinę, a z drugiej, podobnie jak fosfor, wpływa na rozwinięcie sytemu korzeniowego.

Nowością w grupie środków wspomagających jest preparat biologiczny o nazwie Rhizosum N. Zawiera on wolno żyjące w glebie bakterie Azotobacter vinelandii, które mają zdolność wiązania azotu atmosferycznego i przekształcania go w formy przyswajalne dla roślin. Preparat może być stosowany we wszystkich uprawach, co potwierdzają przeprowadzone przez producenta doświadczenia

Podobał się artykuł? Podziel się!