W Dniach Pola uczestniczyło ponad 600 rolników oraz przedstawicieli firm partnerskich. Przestawiono technologię uprawy rzepaku ozimego jak również nowe produkty firmy. Po wysłuchaniu prezentacji uczestnicy spotkania zostali podzieleni na grupy i lustrowali poletka doświadczalne, w których zaprezentowano różne rozwiązania z zakresu ochrony  m. in. technologię Clearfield.

Rolnicy mogli także oceniać efekty stosowania różnych systemów ochrony pszenicy ozimej. Jedną z propozycji była sekwencja 3-zabiegowa oparta na produktach: Capalo 337,5 SE, Adexar Plus, Osiris 65 EC – w tym sezonie szczególnie polecany przez firmę z uwagi na konieczność ochrony kłosa.

Interesująca była również prezentacja efektów ochrony herbicydowej  z wykorzystaniem produktu Biathlon 4D, stosowanego w różnych terminach. Rolnicy mieli również możliwość porównania go z innymi stosowanymi w praktyce. Dodatkowo można było zaobserwować, jaki wpływ na działanie produktu miały przymrozki po jego zastosowaniu. W tym roku wielu rolników spotkało się z taką sytuacją. 

Podobał się artykuł? Podziel się!