Tradycyjnie najdroższy jest kwalifikowany materiał siewny pszenicy ozimej. W zależności od odmiany, rodzaju proponowanej zaprawy i regionu średnio za dt nasion obecnie trzeba zapłacić od 170 -195 do nawet 200 - 210 zł/dt  (cena netto). Choć jak dopytamy szczegółowo o konkretne pozycje okazuje się, że w zależności od dystrybutora, jedne odmiany podrożały, a inne potaniały w porównaniu do roku ubiegłego.

Również za jęczmień ozimy zapłacimy mniej więcej tyle samo co przed rokiem, około 160-170 zł/dt. Z kolei za materiał siewny jęczmienia ozimego hybrydowego, który sprzedawany jest w jednostkach siewnych należy w tym sezonie zapłacić ( w zależności od odmiany) około 220 – 240 zł.

Jak się okazuje nie podrożał także materiał kwalifikowany pszenżyta ozimego. Średnia cena kształtuje się na poziomie 160-175 zł/dt. 

Najtańszy jest jak zwykle materiał siewny żyta populacyjnego gdzie średnio za dt nasion musimy zapłacić około 145-150 zł. Z kolei za żyto mieszańcowe (podobnie jak rok temu) za jednostkę siewną trzeba w tym roku zapłacić około 200 - 240 zł.

Podobał się artykuł? Podziel się!