Tegoroczne Dni Pola firmy PROCAM organizowane w ramach Instytutu Praktycznej Agronomii były kolejną edycją corocznych ogólnopolskich spotkań polowych. Prezentowano na nich przede wszystkim wybrane przez specjalistów z Działu Nasiennego firmy, odmiany zbóż ozimych oraz rzepaku ozimego.

Agronomowie szczególną uwagę zwrócili na odmianę rzepaku ozimego - DK Exodus. Jest to średnio późny mieszaniec z mocnym wigorem jesiennym i szybkim rozwojem przed zimą. Odmiana odznacza się dobrą zimotrwałością, szybko regeneruje uszkodzenia pozimowe oraz ma podwyższoną odporność na pękanie i osypywanie się łuszczyn.

W przypadku pszenicy ozimej wyróżniono takie odmiany jak: Findus -charakteryzującą się dobrą zdrowotnością; Pankratz - cechującą się wysoką reakcją na intensyfikację uprawy w kierunku otrzymania wysokiego plonu; Gustav - dobrze plonującą odmianą o wysokiej zdrowotności kłosa i liści z bardzo niską skłonnością do wylegania.

Dni Pola to była także okazja na wizytację niezliczonej ilości poletek związanych z rozwiązaniami proponowanymi przez firmę w zakresie nawożenia mineralnego, nawożenia dolistnego, ochrony herbicydowej, ochrony fungicydowej czy też insektycydowej.

Tegoroczne Dni Pola firmy PROCAModbyły się w 6 lokalizacjach: Strachocinie (region Pomorze Zachodnie), Żórawinie i Podolanach (oddziały z Dolnośląskiego Regionu), Karolewie (region Wielkopolski), Ratyczowie (region Południowo - Wschodni), Szepietowie - Wawrzyńcu (Region Warmii i Mazur), Stanowie (region Pomorski).

Podobał się artykuł? Podziel się!