Ten niewątpliwy sukces hodowlany odmiany CODIGIP dodatkowo potęguje świadomość, iż zwłaszcza rok 2015 należał do najtrudniejszych od wielu lat dla uprawy kukurydzy w Polsce.

CODIGIP dzięki wyjątkowej genetyce, co potwierdziły badania urzędowe, wykazał największą plastyczność, wydajności i przydatność dla uprawy w trudnych warunkach siedliskowych Polski.

Dopiero jednak zestawienie wyników badań rejestrowych 2015 plonowania odmiany CODIGIP w COBORU w uprawie na ziarno wraz z publikowanym przez IUNG Krajowym Bilansem Wodnym (KBW) za rok 2015 dobitnie demonstruje przewagę odmiany CODIGIP nad pozostałymi w trakcie wystąpienia znacznego deficytu wody. W zagrożonym suszą rolniczą regionie centralnym Polski plon ziarna odmiany CODIGIP względem wzorca wyniósł w stacjach COBORU w Wielkopolsce (Słupia Wielka) + 9,8 dt/ha oraz w woj. Kujawsko-Pomorskim (Głębokie) rekordowe + 10,9 dt/ha !

Odmiana CODIGIP co istotne, potwierdziła swoją przydatność również w sprzyjających warunkach uprawy roku 2016 uzyskując w badaniach urzędowych PDO w COBORU plony suchego ziarna nawet do 158,4 dt/ha. Nowoczesna genetyka wprowadzanej przez IGP Polska odmiany CODIGIP pozwala więc zachować pewność uzyskania najwyższej dochodowości z uprawy kukurydzy na ziarno w warunkach uprawy w Polsce, co potwierdzają badania urzędowe COBORU.

 

Pobierz katalog odmian kukurydzy na: www.igp-polska.pl

 

Podobał się artykuł? Podziel się!