PARTNERZY PORTALU
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl

Krzewy kwitnące latem

Krzewy kwitnące latem

Lato w pełni, w ogrodzie kwitnie wiele bylin i roślin jednorocznych. Nie powinno również zabraknąć krzewów ozdobnych, które również będą obsypane kwiatami w tym samym czasie.Większość krzewów w pełni kwitnie od wiosny do początku lata. Jednak wśród gatunków znajdują się takie, które właśnie od lipca do jesieni zdobią ogród. Przedstawiamy najbardziej uniwersalne i bujnie kwitnące rośliny lata, oto one:

Pięciornik krzewiasty jest gęstym, niewysokim krzewem (do 100 cm), który kwitnie od maja do października. Liście są drobne, złożone z pięciu listków, ale największą ozdobą są kwiaty średnicy 2-3 cm, występujące w kolorze żółtym, białym lub pomarańczowym, które nieustannie pojawiają się na roślinie. Krzew bardzo dobrze znosi upały i suchą glebę.

Hortensje są niezwykle dekoracyjne przez cały sezon. Najwcześniej, bo w czerwcu zakwita hortensja ogrodowa. Znacznie później swoje kuliste kwiatostany wytwarza h. drzewiasta, a pod koniec lipca i w sierpniu obficie kwitnie h. bukietowa. Ozdobą roślin są kwiaty, tworzące dużych rozmiarów kwiatostany, które utrzymują się na roślinie nawet w zimie. Hortensja bukietowa i drzewiasta posiadają kwiatostany w kolorze białym, które zmieniają z czasem barwę na lekko różową lub zieloną. Krzewy wymagają gleby wilgotnej i żyznej.

Budleja Davida jest szeroko rozłożystym krzewem o kwiatach w kolorze białym, fioletowym, różowym lub żółtym zebranych w zwisające silnie pachnące kwiatostany. Krzew znany jest także pod nazwą „motyli krzew" z racji tego, iż zwabia liczne motyle. Liście budlei są lancetowate, od spodu srebrzyste. Krzew wymaga gleby żyznej i średnio wilgotnej. Korzeni się płytko i nie lubi konkurencji.

Ketmia syryjska, zwana hibiskusem ogrodowym obficie kwitnie latem, wytwarzając duże (8 cm), dzwonkowate kwiaty w kolorze różu, fioletu i bieli z wyraźnym barwnym środkiem i długim słupkiem pręcików. Krzew posiada wzniesiony pokrój i dorasta do 2 m wysokości. Ketmia najlepiej rośnie na stanowisku słonecznym i zacisznym. Podłoże powinno być przepuszczalne i żyzne. Krzew korzeni się płytko, dlatego jest wrażliwy na suszę.

Wiciokrzew czasami nazywany suchodrzewem jest właściwie gęstym pnączem. Kwiaty są rurkowate z wywiniętymi na zewnątrz płatkami. Kwitnie w kolorze: białym, żółtym, pomarańczowym, czerwonym, a jego kwiaty słodko pachną, szczególnie pod wieczór. Kwitnie od czerwca do października, natomiast od lipca sukcesywnie pojawiają się ozdobne, barwy czerwonej owoce.

Stewarcja kameliowata (fot) należy do rodziny kamelii i rzadko widywana jest w ogrodach. Jest to krzew lub niewysokie drzewo (do 2 m wysokości), które zakwita wydając duże (7 cm) pojedyncze, barwy białej kwiaty z licznymi żółtymi pręcikami. Wyglądem bardzo przypominają kwiaty kamelii. Rozwijają się sukcesywnie przez całe lato. Stewarcja jest również ozdobna z liści, które jesienią przybierają kolor mocnej purpury. Kolejnym walorem ozdobnym jest łuszcząca się kora tego krzewu.

Podobał się artykuł? Podziel się!
×

WSZYSTKIE KOMENTARZE (0)

BRAK KOMENTARZY

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 54.196.110.222
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin serwisu

Zgłoś swoje propozycje zmian!


Dziękujemy za współpracę!