PARTNERZY PORTALU
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl

Owoce i warzywa tańsze niż przed rokiem

Autor: farmer.pl/ PAP

Dodano: 06-07-2012 14:17

Tagi:

Ceny warzyw i owoców są niższe niż przed rokiem, z wyjątkiem młodej marchwi i białej cebuli - poinformowała w piątek rzeczniczka Warszawskiego Rolno-Spożywczego Rynku Hurtowego w Broniszach Małgorzata Skoczewska.Na spadek cen warzyw wpływa upalna pogoda, która przyspiesza dojrzewanie.

Tanie są kalafiory, fasolka szparagowa i kapusta biała - wyliczała Skoczewska. Kalafiory w Broniszach sprzedawane są 2,5 razy taniej niż rok temu, czyli po 1-1,5 zł za sztukę. Kapusta biała jest tańsza o 10-20 proc. w porównaniu do cen sprzed roku i kosztuje 1-1,5 zł za sztukę. Dużo jest w sprzedaży ogórków gruntowych. Znacznie staniały pomidory spod osłon - trzeba za nie zapłacić 2,50-3,60 zł za kg.

Nadal tanie są młode ziemniaki; w hurcie można je już kupić za 0,26 zł za kg, podczas gdy w tym samym okresie ubiegłego roku było to 0,8-1,0 zł za kg.

Na początku tego miesiąca staniały czereśnie, maliny i borówki amerykańskie. Czereśnie są tańsze niż rok temu, podobnie jak maliny i wszystko wskazuje, że te owoce będą w tym roku jeszcze taniały. Za czereśnie trzeba zapłacić 5-9 zł za kg, a za maliny 7-10 zł za kg (w przypadku malin w ub.r. było to 12-15 zł/kg).

W ciągu ostatniego tygodnia nie zmieniły się ceny wiśni; kosztują one 5-6 zł za kg, czyli tyle samo, co przed rokiem. Jagody leśne są natomiast tańsze (9-10 zł/kg). Na rynku w Broniszach pojawiły się polskie morele; za kilogram tych owoców trzeba zapłacić około 10 zł. Agrest staniał do 10 zł za kilogram, porzeczki można kupić od 8 zł za kilogram.

Kończą się truskawki z głównego zbioru. Ceny w hurcie zaczynają się od 6 zł za kilogram, podczas gdy w ubiegłym roku o tej samej porze były one znacznie droższe.

Podobał się artykuł? Podziel się!
×

WSZYSTKIE KOMENTARZE (0)

BRAK KOMENTARZY

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 54.162.165.158
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin serwisu

Zgłoś swoje propozycje zmian!


Dziękujemy za współpracę!