PARTNERZY PORTALU
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl

Petunie Million Bells nadal modne

Petunie Million Bells nadal modne

Petunie kaskadowe Million Bells co sezon cieszą się dużym powodzeniem. Obecnie pojawiają się nawet nowe odmiany tych petunii, których kwiaty są dwukolorowe, a nawet pełne.Million Bells jest to rodzaj petunii kaskadowych z grupy Calibrachoa, które polecane są do wiszących pojemników i skrzynek balkonowych. Obecnie cieszą się dużą popularnością. Przez całe lato ich zwisające pędy tworzą zwartą kulę, składającą się z drobnych listków i z dużą ilością dzwonkowatych kwiatów („milion dzwonków" z ang. Million Bells) w różnych kolorach.

Hodowcy co jakiś czas na rynek ogrodniczy wprowadzają kolejne odmiany. Oprócz jednokolorowych najmodniejsze są kultywary o niespotykanych dwukolorowych lub we wzorach kwiatach. Co raz częściej pojawiają się również odmiany o kwiatach jednokolorowych o podwójnych płatkach.

Dużym zainteresowaniem cieszą się odmiany dwukolorowe, których gardziel i środek kwiatów posiada inne zabarwienie niż podstawowy kolor płatków. Jedną z najładniejszych odmian dwukolorowych jest 'Superbells Banana Chocolate' z żółtymi kwiatami z brązowym środkiem. Odmiana 'Cherry Star' wytwarza czerwone kwiaty z żółtym oczkiem, a 'Pink Morn' czy 'Light Pink Eye'- jasnoróżowe z bordową gardzielą.

Bardzo ładnie prezentuje się też grupa odmian Hula, których kwiaty posiadają mocno zaznaczony bordowy środek i żółtą gardziel, tj. 'Cherry' (ciemnoróżowe), 'Gold' (żółta), 'Orange' (pomarańczowa) oraz odmiany z grupy Aloha Kona ,np. 'Dark Red', 'Pineapple', 'Mango', 'White' z wyrazistymi kolorami kwiatów i ciemniejszym środkiem.

Modne są również petunie posiadające kwiaty w paski. Odmiana 'Superbells Lemon Slice', posiada płatki w żółte grube paski z białym brzegiem, a 'Superbells Cherry Star' -czerwone z żółtymi paskami. Wartą polecenia jest petunia 'Supercal Artist Rose' z jasnoróżowymi kwiatami, ciemniejszymi różowymi żyłkami i żółtym środkiem.

Wśród odmian Million Bells są także petunie o kwiatach z podwójnymi płatkami, np. 'Double Amethyst' (fioletowe), 'Double Magenta' (ciemnoróżowe), 'Double Pink Evolution'(różowe), 'Duble Ruby' (ciemnoczerwony).

Podobał się artykuł? Podziel się!
×

WSZYSTKIE KOMENTARZE (0)

BRAK KOMENTARZY

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 23.20.240.193
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin serwisu

Zgłoś swoje propozycje zmian!


Dziękujemy za współpracę!