PARTNERZY PORTALU
 • partner portalu farmer.pl
 • partner portalu farmer.pl
 • partner portalu farmer.pl
 • partner portalu farmer.pl

Plantatorzy tytoniu na cenzurowanym

Plantatorzy tytoniu na cenzurowanym

Resort finansów wytacza działo przeciwko nieuczciwym plantatorom - ujawnia "Dziennik Gazeta Prawna".Do tej pory Ministerstwo Finansów kontrolowało proces przetwarzania i sprzedaży papierosów. Teraz chce również dokładnie monitorować uprawy tytoniu.

Jak dowiedział się "Dziennik Gazeta Prawna", resort złożył już formalny wniosek, aby na jednym z najbliższych posiedzeń Rada Ministrów zajęła się zmianami w ustawie o podatku akcyzowym.

Zakładają one m.in. stworzenie rejestru plantatorów tytoniu, który prowadziłoby Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Zdaniem Rostowskiego to uszczelniłoby obrót.

Dziś część towaru sprzedawana jest nielegalnie - pod postacią produktów kolekcjonerskich lub jako całe, niepocięte liście. Taki tytoń, zgodnie z obowiązującymi obecnie przepisami, nie jest objęty akcyzą, ponieważ rzekomo nie nadaje się do spożycia. Ale tylko w teorii.

- Szacuje się, że budżet z powodu handlu nielegalnym tytoniem traci już około 1 mld zł rocznie - mówi Grzegorz Wargocki, członek zarządu Polskiego Stowarzyszenia Przemysłu Tytoniowego.

Podobał się artykuł? Podziel się!
×

WSZYSTKIE KOMENTARZE (1)

 • aska 2012-09-12 16:52:52
  Zawracanie Wisły kijem. Od razu zabronić upraw tytoniu i już. Tak jak nie wolno uprawiać _ jakże pożytecznej rodzimej rośliny_ konopi. Genialne proste panie nowy ministrze!
  A potem kolejnych roślin - będziemy sobie z Chin importować, "plastikowe" - trujące od chemii.
  A tak w ogóle to na cholerę nam polskie rolnictwo?
  A inna sprawa: jakże gigantyczna musi być ta dziura budżetowa, że tak rozpaczliwie szukają kasy.
ZOBACZ WSZYSTKIE KOMENTARZE

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 23.20.7.34
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin serwisu

Zgłoś swoje propozycje zmian!


Dziękujemy za współpracę!