• Analizy i komentarze

  Przezimowanie roślin sadowniczych

  Jak informują analitycy Banku BGŻ BNP Paribas, według wstępnej oceny przezimowania przeprowadzonej przez rzeczoznawców GUS, stan roślin sadowniczych na wiosnę 2015 r. był dość dobry.

 • Świat

  Standaryzacja świeżych owoców i warzyw

  W Genewie odbyła się 63 Sesji Sekcji Branżowej ds. Standaryzacji Świeżych Owoców i Warzyw. W spotkaniu udział wzięli między innymi przedstawiciele Głównego Inspektoratu Jakości Handlowej Artykułów Rolno-Spożywczych.

 • Unia Europejska

  KE zezwala na import GMO

  Komisja Europejska zaakceptowała decyzjami wykonawczymi do importu 10 nowych odmian roślin genetycznie modyfikowanych.

 • Inne uprawy

  PIORiN sygnalizuje oprzędziki w grochu

  Decyzję o sposobie i terminie zwalczania oprzędzików na plantacjach grochu siewnego każdorazowo należy podjąć po przeprowadzeniu obserwacji roślin, oprysk wykonuje się po stwierdzeniu wystąpienia 2 chrząszczy na 1m2.

 • Hodowla roślin

  Wyzwanie dla przemysłu nasiennego

  Precedens, jakim jest opatentowanie odmian roślin uzyskanych na drodze naturalnych krzyżowań może blokować dostęp do zasobów genetycznych istniejących odmian.

 • Inne uprawy

  Oprzędziki w bobiku i grochu

  Dla młodych roślin grochu i bobiku zagrożenie stanowią pojawiające się oprzędziki. Szczególnie teraz trzeba przyglądać się roślinom, bowiem szkodniki niebezpieczne są do fazy 6 liścia roślin.

BAZA WIEDZY

Cenny bobik

Nasiona bobiku są dobrym komponentem pasz treściwych dla trzody chlewnej i drobiu, ale jednocześnie w zbyt małym stopniu są wykorzystywane w ich żywieniu.

FERMA - ŚWINIE

Inne spojrzenie na wybór loszek

Rozważając remont stada we własnym zakresie, należy pamiętać o kilku istotnych faktach, które mogą znacząco wpłynąć na przyszły sukces wyników produkcyjnych.

PARTNERZY SERWISUNAJCZĘŚCIEJ CZYTANE 24 godz 7 dni

SERWISY TEMATYCZNE

RYNEK, KONTRAKTY, KOMENTARZE

» WSZYSTKIE WYDARZENIA

EKSPERCI FARMERA

OFERTY

GIEŁDA MASZYN, POJAZDÓW, USŁUG

TU KUPISZ FARMERA

WASZYM ZDANIEM

 • Polis snails holding juz raczej nie powalczą bo wspólnik Helixi im centrale południe sprzedaje - Śliski interes do przejęcia. Ferma ślimaków na...

  wójt, 2015-05-06 23:41 w: Wyhodowano nową odmianę ślimaka odporną na chłód

  Witam. Mam działkę np. nr. 111 I jest to łąka. Więc w formularz w kolumnie 2 wpisuję JPO-TUZ czy dzielę działkę na A - JPO / A1 - TUZ ??

  amitolotto, 2015-05-06 22:32 w: Wypełniasz wniosek o dopłaty i masz trudności? Może tu znajdziesz odpowiedź

  bank mówi że nie może bo nie ma dopłat z ARIMR i taką wiadomość wysłałem do ministerstwa i ponad miesiąc nie ma odpowiedzi

  MAX, 2015-05-06 22:19 w: Preferencyjne kredyty dla rolników w sześciu bankach

 • Witam wszystkich:) Zajmuję się wykonaniem oraz sprzedażą maszyn pomocnych przy uprawie truskawek. Ścielarka do truskawek: Maszyna do ściółkowania...

  WiadrowskiMateusz, 06.05.2015 19:35 w: Ścielarka do truskawek

  Witam wszystkich:) Zajmuję się wykonaniem i sprzedaża maszyn pomocnych przy uprawie truskawek. Pielnik hydrauliczny służy do usuwaniu chwastów,...

  WiadrowskiMateusz, 06.05.2015 19:32 w: Pielnik Hydrauliczny do Truskawek

  Gospodarstwa Rolne Wysoka kwota pożyczki - nawet 300 000 PLN na dowolny cel wykorzystania środków ( związany z działalnością gospodarstwa rolnego...

  KrystianSs, 06.05.2015 19:20 w: Wsparcie finansowe