• Produkcja roślinna

  Zwalczanie alternariozy ziemniaka

  W ostatnich latach coraz groźniejszą chorobą części nadziemnej ziemniaka staje się alternarioza nazywana często "suchą zarazą" ze względu na występowanie w postaci suchych plam lub "wczesną zarazą" z uwagi na pojawianie się pierwszych...

 • Analizy i komentarze

  Katastrofalne warunki pogodowe w Hiszpanii

  Katastrofalne warunki pogodowe, które dotknęły hiszpańskich rolników, w tym również producentów bydła spowodowały, że związek rolników hiszpańskich zwrócił się o pomoc rządową.

 • Produkcja roślinna

  Copa-Cogeca zaniepokojone sytuacją na rynku owoców

  Copa i Cogeca przesłały pismo do KE, w którym apelują o przedłużenie środków wsparcia dla producentów owoców i warzyw, aby złagodzić skutki rosyjskiego embarga na eksport UE przedłużonego do 2016 r.

 • Analizy i komentarze

  Ceny truskawek mocno zróżnicowane

  Jak informują analitycy Banku BGŻ BNP Paribas, według monitoringu ministerstwa rolnictwa (dane zbierane przez IERiGŻ-PIB) średnia cena skupu truskawek odszypułkowanych loco zakład w dniach 15-16 czerwca br. wynosiła średnio 2,75 zł/kg i...

 • Analizy i komentarze

  Unijny rynek pasz w 2014 i 2015 r.

  Według federacji europejskich producentów pasz (FEFAC), na rynku UE w 2014 r. znalazło się 153.4 mln t mieszanek paszowych, czyli o 0,5 proc. mniej niż w 2013 r.

BAZA WIEDZY

Pielęgnacja i zbiór bobiku

Bobik - podobnie jak wiele innych gatunków roślin uprawnych - aby wydał wysoki plon nasion, wymaga ochrony przed chorobami i szkodnikami, jak również właściwie przeprowadzonego zbioru.

technika rolnicza

Wydajnie i bez strat ziarna

Jak wydajnie zebrać plon, jednocześnie nie tracąc na jego jakości? Przed tym problemem stają producenci kombajnów, stosując różnorodne systemy omłotu i czyszczenia ziarna.

GŁÓWNY PARTNER SERWISUPARTNERZY SERWISUNAJCZĘŚCIEJ CZYTANE 24 godz 7 dni

SERWISY TEMATYCZNE

RYNEK, KONTRAKTY, KOMENTARZE

» WSZYSTKIE WYDARZENIA

EKSPERCI FARMERA

OFERTY

TU KUPISZ FARMERA

WASZYM ZDANIEM