Wtorek, 27 stycznia 2015 r.
 • Ochrona roślin

  Wiosenne odchwaszczanie zbóż

  Miotłę zbożową wiosną, najskuteczniej zwalczyć zanim wytworzy 4 liść, a chwasty dwuliścienne do fazy 5 liści. W późniejszych fazach wzrostu, wrażliwość chwastów na stosowane środki jest zdecydowanie niższa.

 • Nawozy

  Co pomaga przenieść azot ze słomy do ziarna?

  Miedź jest odpowiedzialna za kontrolowanie metabolizmu azotu i przemieszczanie azotu do ziarniaków. Azot przy zbilansowanym odżywianiu m.in. miedzią będzie bardziej efektywny plonotwórczo, zawartość białka będzie na zdecydowanie większym...

 • Inne uprawy

  Czy uprawa łubinu się opłaca?

  Ciągle małe zainteresowanie uprawą łubinów wynika głównie z niskiej opłacalność produkcji tej uprawy. Dodatkowo zniechęcają: słaby popyt na nasiona oraz mocne uzależnienie wysokości plonowania od warunków pogodowych.

 • Inne uprawy

  Nowy herbicyd Stomp Aqua 455 CS

  Do grupy znanych głównie warzywnikom herbicydów Stomp: Stomp 330 EC oraz Stomp 400 SC dołączył Stomp Aqua 455 CS. Ta wersja środka jest w nowej formulacji CS oraz posiada wyższe stężenia substancji czynnej (455g/l).

 • Nawozy

  Orka ciągle możliwa

  Do tej pory styczeń zapisuje się jako wyjątkowo ciepły. Temperatury dodatnie i dość skąpe opady spowodowały, że na pola wyruszyły ciągniki, głównie z podczepionymi pługami. Wykonywane są przede wszystkim orki, które z przyczyn...

 • Ochrona roślin

  Adiuwant i mniejsza dawka ŚOR

  Przy dodatku adiuwanta istnieje możliwość obniżenia dawki, np. herbicydu pod warunkiem, że chwasty nie występują w dużym nasileniu i zabieg nie jest wykonywany w opóźnionym terminie.

BAZA WIEDZY

Rewolucja w identyfikacji odmian chmielu

W Instytucie Uprawy Nawożenia i Gleboznawstwa - Państwowym Instytucie Badawczym (IUNG-PIB) w Puławach, podjęto badania nad wykorzystaniem markerów molekularnych do określenia tożsamości odmian chmielu.

PARTNER SERWISU

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE 24 godz 7 dni

SERWISY TEMATYCZNE

RYNEK, KONTRAKTY, KOMENTARZE

» WSZYSTKIE WYDARZENIA

EKSPERCI FARMERA

OFERTY

GIEŁDA MASZYN, POJAZDÓW, USŁUG

TU KUPISZ FARMERA

WASZYM ZDANIEM