• Nawozy

  25 lat ADOB

  ADOB postanowił głośno mówić o zasadach chemicznych stawiając tę dziedzinę nauki i obowiązujące przepisy jako przeciwwagę wobec produktów nielegalnie będących w obrocie na naszym rynku.

 • Inne uprawy

  LOZ dla grochu

  Wysiew sprawdzonych odmian w danych regionach to od lat zasada, która powinna przyświecać rolnikowi. Szkoda, że dla niektórych upraw rekomendacje wykonane są tylko dla kilku województw. Tak jest w wypadku grochu.

 • Inne uprawy

  Siew bobiku i ochrona przed chwastami

  Termin siewu bobiku przypada do 25 kwietnia. Po siewie plantację chroni się stosując herbicydy na bazie substancji aktywnych: linuronu, chlomazonu.

 • Ochrona roślin

  Temperatury do stosowania herbicydów

  Nie wszystkie środki można stosować wymiennie dla tych samych warunków otoczenia, bowiem substancje czynne mają różne wymagania co do temperatur.

 • Przepisy i regulacje

  Informacja dla odbiorców wycofanych owoców i warzyw

  Agencja Rynku Rolnego przypomina, że otrzymywane w ramach bezpłatnej dystrybucji owoce i warzywa, przeznaczone do spożycia jako produkty świeże, powinny być dystrybuowane do odbiorców końcowych zgodnie z obowiązującymi przepisami:

 • Zboża

  Szkolenia z zakresu integrowanej ochrony roślin

  Trwają bezpłatne szkolenia z zakresu integrowanej ochrony roślin, ze szczególnym uwzględnieniem znaczenia materiału siewnego, dziś w Toruniu, a w kolejnych dniach w Zielonej Górze, Szczecinie i Gdańsku.

PARTNERZY SERWISUNAJCZĘŚCIEJ CZYTANE 24 godz 7 dni

SERWISY TEMATYCZNE

RYNEK, KONTRAKTY, KOMENTARZE

» WSZYSTKIE WYDARZENIA

EKSPERCI FARMERA

OFERTY

GIEŁDA MASZYN, POJAZDÓW, USŁUG

TU KUPISZ FARMERA

WASZYM ZDANIEM

 • 60-tka za 60 tys to spoko, taki traktor na 20 ha troszkę dużo pieniędzy, warzywa ceny jak w 2002 roku warzywniaków mało, a markety z polakami nie...

  zenek, 2015-03-28 22:40 w: Ursus C-360 - oficjalna odsłona na targach Agrotech 2015

  Putin ma szerokie plecy - wszystko to jego wina - kuriozum kłamstwa - dalej - ściek - wszystkim się musi opłacać - nie koniecznie rolnikowi - w...

  mag, 2015-03-28 22:29 w: Złe nastroje wśród rolników

  Ludzie tęskniący za PGR-ami powinni zakasać rękawy,wyjechać na Białoruś i tam wyżywać się w pracy w tamtejszych państwowych gospodarstwach rolnych....

  emigrant, 2015-03-28 22:15 w: SLD chce rekompensat dla byłych pracowników PGR-ów

 • "ale jaja dziadek rzuca jajem" https://www.youtube.com/watch?v=CHfMp8EhfxE

  arszczecin, 28.03.2015 00:19 w: PROTESTY

  U mnie, tak jak wzeszłym roku chowacza nie widać. a może żółte naczynie, już na niego nie działa ?.

  suzin, 27.03.2015 21:41 w: chowacze słodyszek i....

  Woliera porządna rzecz – w sumie przy każdym kurniku powinna się znajdować. Raz, że oczywiście kurki mogą chodzić po gospodarstwie, ale tak to będą...

  kiniorr, 27.03.2015 17:20 w: Kurnik