• Fakty

  Susza rolnicza w 19 gminach województwa

  Skąpe opady deszczu i wysokie temperatury spowodowały w Wielkopolsce straty w zbożach jarych, ozimych i roślinach strączkowych. Urząd Wojewódzki informuje, że w 19 gminach regionu stwierdzono suszę rolniczą; trwa szacowanie strat.

 • Inne uprawy

  Trudny rynek tytoniowy

  Uprawa tytoniu jest bardzo pracochłonna. Rynek jest trudny, dlatego zmniejsza się zainteresowanie prowadzeniem tej produkcji. Zdecydowanie więcej surowca importujemy.

 • Analizy i komentarze

  Ceny pomidorów i ogórków szklarniowych

  Według analityków Banku BGŻ BNP Paribas, ceny pomidorów i ogórków spod osłon w czerwcu br. kształtowały się na niższym poziomie niż przed rokiem.

 • Analizy i komentarze

  Katastrofalne warunki pogodowe w Hiszpanii

  Katastrofalne warunki pogodowe, które dotknęły hiszpańskich rolników, w tym również producentów bydła spowodowały, że związek rolników hiszpańskich zwrócił się o pomoc rządową.

 • Produkcja roślinna

  Copa-Cogeca zaniepokojone sytuacją na rynku owoców

  Copa i Cogeca przesłały pismo do KE, w którym apelują o przedłużenie środków wsparcia dla producentów owoców i warzyw, aby złagodzić skutki rosyjskiego embarga na eksport UE przedłużonego do 2016 r.

BAZA WIEDZY

Zwalczanie alternariozy ziemniaka

W ostatnich latach coraz groźniejszą chorobą części nadziemnej ziemniaka staje się alternarioza nazywana często "suchą zarazą" ze względu na występowanie w postaci suchych plam lub "wczesną zarazą" z uwagi na pojawianie się pierwszych...

gorący temat

Kup pan Elewarr

Jaka przyszłość czeka Elewarr? Czy spółka jest niepotrzebna, a jej likwidacja zalecana przez NIK jest uzasadniona? Rząd postanowił, że ARR odda spółkę pod zarząd Ministerstwa Skarbu Państwa. Dalsza droga jest łatwa do przewidzenia: prywatyzacja. Nie wiadomo tylko, czy MSP będzie skłonne utworzyć najpierw holding spożywczy.

GŁÓWNY PARTNER SERWISUPARTNER SERWISUNAJCZĘŚCIEJ CZYTANE 24 godz 7 dni

SERWISY TEMATYCZNE

RYNEK, KONTRAKTY, KOMENTARZE

» WSZYSTKIE WYDARZENIA

EKSPERCI FARMERA

OFERTY

TU KUPISZ FARMERA

WASZYM ZDANIEM