• Świat

  Standaryzacja świeżych owoców i warzyw

  W Genewie odbyła się 63 Sesji Sekcji Branżowej ds. Standaryzacji Świeżych Owoców i Warzyw. W spotkaniu udział wzięli między innymi przedstawiciele Głównego Inspektoratu Jakości Handlowej Artykułów Rolno-Spożywczych.

 • Unia Europejska

  KE zezwala na import GMO

  Komisja Europejska zaakceptowała decyzjami wykonawczymi do importu 10 nowych odmian roślin genetycznie modyfikowanych.

 • Inne uprawy

  PIORiN sygnalizuje oprzędziki w grochu

  Decyzję o sposobie i terminie zwalczania oprzędzików na plantacjach grochu siewnego każdorazowo należy podjąć po przeprowadzeniu obserwacji roślin, oprysk wykonuje się po stwierdzeniu wystąpienia 2 chrząszczy na 1m2.

 • Hodowla roślin

  Wyzwanie dla przemysłu nasiennego

  Precedens, jakim jest opatentowanie odmian roślin uzyskanych na drodze naturalnych krzyżowań może blokować dostęp do zasobów genetycznych istniejących odmian.

 • Inne uprawy

  Oprzędziki w bobiku i grochu

  Dla młodych roślin grochu i bobiku zagrożenie stanowią pojawiające się oprzędziki. Szczególnie teraz trzeba przyglądać się roślinom, bowiem szkodniki niebezpieczne są do fazy 6 liścia roślin.

 • Inne uprawy

  W warmińsko-mazurskim uprawa konopi włóknistych na 158 ha

  W tym roku w woj. warmińsko-mazurskim konopie włókniste będą uprawiane na powierzchni 158 ha, a upraw maku nie będzie wcale - zdecydowali radni sejmiku. Przepisy dotyczące zapobiegania narkomanii nakazują co roku określać powierzchnię...

 • Inne uprawy

  Fuzarioza grochu

  Uprawy grochu narażone są atak różnych chorób, informujemy zatem kiedy i jakim plantacjom zagrażać może fuzarioza grochu.

BAZA WIEDZY

Cenny bobik

Nasiona bobiku są dobrym komponentem pasz treściwych dla trzody chlewnej i drobiu, ale jednocześnie w zbyt małym stopniu są wykorzystywane w ich żywieniu.

Ferma - żywienie

Jaka pasza, takie wyniki

Tempo przyrostów tuczników, wykorzystanie paszy, a co za tym idzie opłacalność produkcji żywca wieprzowego, w ogromnej mierze zależy od tego, w jaki sposób zwierzęta są żywione.

PARTNERZY SERWISUNAJCZĘŚCIEJ CZYTANE 24 godz 7 dni

SERWISY TEMATYCZNE

RYNEK, KONTRAKTY, KOMENTARZE

» WSZYSTKIE WYDARZENIA

EKSPERCI FARMERA

OFERTY

GIEŁDA MASZYN, POJAZDÓW, USŁUG

TU KUPISZ FARMERA

WASZYM ZDANIEM