• Analizy i komentarze

  Prognozy plonów oleistych KE

  MARS – jednostka monitorująca opublikowała prognozy plonów na bieżący sezon, w tym m.in. roślin oleistych. Dla Polski przewiduje się plony na poziomie 3,04 t/ha.

 • Ochrona roślin

  Mak polny w pszenicy - odchwaszczanie

  Nasiona maku polnego cechuje wysoka żywotność i często obserwuje się miejscowe masowe występowanie chwastu. W pierwszej kolejności stosuje się środki działające w niższych temperaturach, oparte o substancje aktywne: amidosulfuron...

 • Inne uprawy

  Choroby bobiku i ochrona fungicydowa

  W tej chwili do ochrony bobiku zarejestrowane są dwa fungicydy, przy czym do walki z najgroźniejszymi chorobami askochytozie i czekoladowej plamistości dostępny jest tylko jeden środek.

 • Ochrona roślin

  Usunąć chabra bławatka z plantacji

  Do walki z chabrem bławatkiem można wykorzystać herbicydy na bazie tribenuronu metylu, metazachloru, czy oparte o substancję aktywną fluroksypyr, rimsulfuron, linuron, izoproturon, metsulfuron metylu, flupyrsulfuron metylowy

 • Inne uprawy

  Preparaty do powschodowego odchwaszczania grochu

  W uprawach, na których nie stosowano bezpośrednio po siewie herbicydów lub ich efekty okażą się niewystarczające, eliminację zachwaszczenia można przeprowadzić, wykorzystując jeden z herbicydów dopuszczonych do powschodowego stosowania...

 • Inne uprawy

  Błędy w uprawie soi

  Na samym początku zwrócić uwagę trzeba na wielkość nawożenia azotem i głębokość siewu. Jeśli średnia dobowa temperatura gleby na głębokości wysiewu wynosi 12-14°C można przystąpić do siewu.

 • Nawozy

  25 lat ADOB

  ADOB postanowił głośno mówić o zasadach chemicznych stawiając tę dziedzinę nauki i obowiązujące przepisy jako przeciwwagę wobec produktów nielegalnie będących w obrocie na naszym rynku.

 • Inne uprawy

  LOZ dla grochu

  Wysiew sprawdzonych odmian w danych regionach to od lat zasada, która powinna przyświecać rolnikowi. Szkoda, że dla niektórych upraw rekomendacje wykonane są tylko dla kilku województw. Tak jest w wypadku grochu.

TECHNIKA ROLNICZA

Komfort dla wschodów

Bierne agregaty do uprawy przedsiewnej to zazwyczaj proste narzędzia. Ich zadanie jest jednak wymagające - stworzyć komfortowe warunki do wschodów roślin.

PARTNERZY SERWISUNAJCZĘŚCIEJ CZYTANE 24 godz 7 dni

SERWISY TEMATYCZNE

RYNEK, KONTRAKTY, KOMENTARZE

» WSZYSTKIE WYDARZENIA

EKSPERCI FARMERA

OFERTY

GIEŁDA MASZYN, POJAZDÓW, USŁUG

TU KUPISZ FARMERA

WASZYM ZDANIEM