PARTNERZY PORTALU
 • partner portalu farmer.pl
 • partner portalu farmer.pl
 • partner portalu farmer.pl
 • partner portalu farmer.pl

Trwają zbiory cebuli z siewu

Trwają zbiory cebuli z siewu

Autor: farmer.pl/anko

Dodano: 03-09-2014 11:33

Tagi:

Początek września to czas zbiorów cebuli z nasion. Plantatorzy zbierają swoje plony z zaniepokojeniem. Cena jest bardzo niska, znacząco poniżej opłacalności produkcji, co gorsza jest problem ze sprzedażą.W powiecie łęczyckim w gminie Grabów zbiory cebuli z siewu rozpoczęły się już w zeszłym tygodniu. Jak donoszą producenci z tego regionu, okres posuszny jaki panował w okresie letnim nie sprzyjał wyprodukowaniu dużych cebul. Plony są przeciętne, cebule dość wyrównane, niezbyt duże - mówią portalowi farmer.pl plantatorzy cebuli z Grabowa.

O przeciętnych plonach donoszą również rolnicy z powiatu radziejowskiego i inowrocławskiego. Tam gdzie plantacje były nawadniane plony bywają satysfakcjonujące, kto tego nie robił w większości przypadków nie ma czym się pochwalić. Nieco lepiej jest z tą wyprodukowaną z dymki, ta lepiej poradziła sobie podczas długiego okresu niedoborów wody - dodaje z kolei portalowi farmer.pl rolnik z miejscowości Dobre.

Co martwi jednak plantatorów cebuli to jej cena, która jest dramatycznie niska. Pośrednicy za workowaną cebulę oferują 30-33gr. za kilogram. Za cebulę luzem chcą 17-18gr/kg. Na rynku w Broniszach cebula sprzedawana jest po 65 groszy za kilogram, czyli o 46 proc. mniej niż pod koniec sierpnia ub.r.

Co gorsze większość producentów narzeka na problem jej zbytu. Kolejne zmartwienie plantatorów cebuli to brak uwzględnienia jej na liście warzyw i owoców objętych unijnymi rekompensatami z powodu rosyjskiego embarga. Z tych powodów zamiast liczyć zyski, plantatorzy już liczą straty.

Podobał się artykuł? Podziel się!
×

WSZYSTKIE KOMENTARZE (3)

 • rob 2014-09-03 20:40:02
  trzeba marynować, pędzić bimber-pić pie...olić bida musi pofolgować
 • 013 2014-09-03 13:45:10
  I bardzo dobrze - dopłacaj.
  A może numer konta chcesz - będzie łatwiej?
 • miastowy 2014-09-03 13:32:09
  trzeba dopłacić z podatków miast
ZOBACZ WSZYSTKIE KOMENTARZE

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 54.81.0.22
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin serwisu

Zgłoś swoje propozycje zmian!


Dziękujemy za współpracę!