• Inne uprawy

  Błędy w uprawie soi

  Na samym początku zwrócić uwagę trzeba na wielkość nawożenia azotem i głębokość siewu. Jeśli średnia dobowa temperatura gleby na głębokości wysiewu wynosi 12-14°C można przystąpić do siewu.

 • Nawozy

  25 lat ADOB

  ADOB postanowił głośno mówić o zasadach chemicznych stawiając tę dziedzinę nauki i obowiązujące przepisy jako przeciwwagę wobec produktów nielegalnie będących w obrocie na naszym rynku.

 • Inne uprawy

  LOZ dla grochu

  Wysiew sprawdzonych odmian w danych regionach to od lat zasada, która powinna przyświecać rolnikowi. Szkoda, że dla niektórych upraw rekomendacje wykonane są tylko dla kilku województw. Tak jest w wypadku grochu.

 • Inne uprawy

  Siew bobiku i ochrona przed chwastami

  Termin siewu bobiku przypada do 25 kwietnia. Po siewie plantację chroni się stosując herbicydy na bazie substancji aktywnych: linuronu, chlomazonu.

 • Ochrona roślin

  Temperatury do stosowania herbicydów

  Nie wszystkie środki można stosować wymiennie dla tych samych warunków otoczenia, bowiem substancje czynne mają różne wymagania co do temperatur.

 • Przepisy i regulacje

  Informacja dla odbiorców wycofanych owoców i warzyw

  Agencja Rynku Rolnego przypomina, że otrzymywane w ramach bezpłatnej dystrybucji owoce i warzywa, przeznaczone do spożycia jako produkty świeże, powinny być dystrybuowane do odbiorców końcowych zgodnie z obowiązującymi przepisami:

Dopłaty

Dopłaty zatwierdzone - czyli mieszanie w pustym

Mało ciekawa debata prowadzona w zasadzie tylko w sejmowej Komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi, szybkie głosowania - i już jest gotowa ustawa określająca główne zasady wypłaty blisko połowy rolniczego dochodu do 2020 r.

PARTNERZY SERWISUNAJCZĘŚCIEJ CZYTANE 24 godz 7 dni

SERWISY TEMATYCZNE

RYNEK, KONTRAKTY, KOMENTARZE

» WSZYSTKIE WYDARZENIA

EKSPERCI FARMERA

OFERTY

GIEŁDA MASZYN, POJAZDÓW, USŁUG

TU KUPISZ FARMERA

WASZYM ZDANIEM

 • tak to jest, jak ktoś nie czyta.... to i rolnikiem być nie przestanie. Stoi jak wół: "Pomoc może być przyznana, jeżeli wnioskodawca jest...

  normalny, 2015-03-29 15:04 w: Premie na rozpoczęcie działalności pozarolniczej w nowym PROW

  Do pierwszych zabiegów zwykle rolnicy stosują tani tebukonazol Natomiast twardzikową trzeba by zwalczać mieszaniną z innych substancji Tu robi...

  jarki, 2015-03-29 14:42 w: Sucha zgnilizna roślin kapustnych

  @kierowca. Główna zaleta to brak DPF. Zwłaszcza jeśli ciągnik używany jest jako pomocniczy do lżejszych prac. Jeśli pracuje w orce i uprawie, to...

  T.B., 2015-03-29 14:25 w: Ursus C-360 - oficjalna odsłona na targach Agrotech 2015

 • A co stosujecie na ochronę przed drapieżnikami? Boję się, że będę miał tak, jak kiedyś, że lis zrobi mi porządek w kurniku.

  wozniak70, 29.03.2015 13:45 w: Kurnik

  sucho? nareszcie pada tylko te zimna, jęczmień siany 12.03 nieśmiało się pokazuje a tu za tydzień -2 na noc zapowiadają

  damian9871, 29.03.2015 13:22 w: Groch i peluszka

  Musisz mieś Kolego odpowiednie zmianowanie bez tego uproszczenia się zemszczą

  jarki, 29.03.2015 12:26 w: uprawa bezorkowa i uproszczona