• Analizy i komentarze

  Przezimowanie roślin sadowniczych

  Jak informują analitycy Banku BGŻ BNP Paribas, według wstępnej oceny przezimowania przeprowadzonej przez rzeczoznawców GUS, stan roślin sadowniczych na wiosnę 2015 r. był dość dobry.

 • Świat

  Standaryzacja świeżych owoców i warzyw

  W Genewie odbyła się 63 Sesji Sekcji Branżowej ds. Standaryzacji Świeżych Owoców i Warzyw. W spotkaniu udział wzięli między innymi przedstawiciele Głównego Inspektoratu Jakości Handlowej Artykułów Rolno-Spożywczych.

 • Unia Europejska

  KE zezwala na import GMO

  Komisja Europejska zaakceptowała decyzjami wykonawczymi do importu 10 nowych odmian roślin genetycznie modyfikowanych.

 • Inne uprawy

  PIORiN sygnalizuje oprzędziki w grochu

  Decyzję o sposobie i terminie zwalczania oprzędzików na plantacjach grochu siewnego każdorazowo należy podjąć po przeprowadzeniu obserwacji roślin, oprysk wykonuje się po stwierdzeniu wystąpienia 2 chrząszczy na 1m2.

 • Hodowla roślin

  Wyzwanie dla przemysłu nasiennego

  Precedens, jakim jest opatentowanie odmian roślin uzyskanych na drodze naturalnych krzyżowań może blokować dostęp do zasobów genetycznych istniejących odmian.

 • Inne uprawy

  Oprzędziki w bobiku i grochu

  Dla młodych roślin grochu i bobiku zagrożenie stanowią pojawiające się oprzędziki. Szczególnie teraz trzeba przyglądać się roślinom, bowiem szkodniki niebezpieczne są do fazy 6 liścia roślin.

BAZA WIEDZY

Cenny bobik

Nasiona bobiku są dobrym komponentem pasz treściwych dla trzody chlewnej i drobiu, ale jednocześnie w zbyt małym stopniu są wykorzystywane w ich żywieniu.

TECHNIKA ROLNICZA

Używana przyczepa zbierająca - co wybrać?

Gospodarstwa z kilkunastohektarową powierzchnią użytków zielonych często nie mogą sobie pozwolić na zakup nowej, dobrze wyposażonej przyczepy zbierającej. Alternatywą może być jednak przyczepa używana. Ceny takich maszyn zaczynają się już od 20 tys. zł.

PARTNERZY SERWISUNAJCZĘŚCIEJ CZYTANE 24 godz 7 dni

SERWISY TEMATYCZNE

RYNEK, KONTRAKTY, KOMENTARZE

» WSZYSTKIE WYDARZENIA

EKSPERCI FARMERA

OFERTY

GIEŁDA MASZYN, POJAZDÓW, USŁUG

TU KUPISZ FARMERA

WASZYM ZDANIEM

 • Polis snails holding juz raczej nie powalczą bo wspólnik Helixi im centrale południe sprzedaje - Śliski interes do przejęcia. Ferma ślimaków na...

  wójt, 2015-05-06 23:41 w: Wyhodowano nową odmianę ślimaka odporną na chłód

  Witam. Mam działkę np. nr. 111 I jest to łąka. Więc w formularz w kolumnie 2 wpisuję JPO-TUZ czy dzielę działkę na A - JPO / A1 - TUZ ??

  amitolotto, 2015-05-06 22:32 w: Wypełniasz wniosek o dopłaty i masz trudności? Może tu znajdziesz odpowiedź

  bank mówi że nie może bo nie ma dopłat z ARIMR i taką wiadomość wysłałem do ministerstwa i ponad miesiąc nie ma odpowiedzi

  MAX, 2015-05-06 22:19 w: Preferencyjne kredyty dla rolników w sześciu bankach

 • Witam wszystkich:) Zajmuję się wykonaniem oraz sprzedażą maszyn pomocnych przy uprawie truskawek. Ścielarka do truskawek: Maszyna do ściółkowania...

  WiadrowskiMateusz, 06.05.2015 19:35 w: Ścielarka do truskawek

  Witam wszystkich:) Zajmuję się wykonaniem i sprzedaża maszyn pomocnych przy uprawie truskawek. Pielnik hydrauliczny służy do usuwaniu chwastów,...

  WiadrowskiMateusz, 06.05.2015 19:32 w: Pielnik Hydrauliczny do Truskawek

  Gospodarstwa Rolne Wysoka kwota pożyczki - nawet 300 000 PLN na dowolny cel wykorzystania środków ( związany z działalnością gospodarstwa rolnego...

  KrystianSs, 06.05.2015 19:20 w: Wsparcie finansowe