• Ochrona roślin

  Usunąć chabra bławatka z plantacji

  Do walki z chabrem bławatkiem można wykorzystać herbicydy na bazie tribenuronu metylu, metazachloru, czy oparte o substancję aktywną fluroksypyr, rimsulfuron, linuron, izoproturon, metsulfuron metylu, flupyrsulfuron metylowy

 • Inne uprawy

  Preparaty do powschodowego odchwaszczania grochu

  W uprawach, na których nie stosowano bezpośrednio po siewie herbicydów lub ich efekty okażą się niewystarczające, eliminację zachwaszczenia można przeprowadzić, wykorzystując jeden z herbicydów dopuszczonych do powschodowego stosowania...

 • Inne uprawy

  Błędy w uprawie soi

  Na samym początku zwrócić uwagę trzeba na wielkość nawożenia azotem i głębokość siewu. Jeśli średnia dobowa temperatura gleby na głębokości wysiewu wynosi 12-14°C można przystąpić do siewu.

 • Nawozy

  25 lat ADOB

  ADOB postanowił głośno mówić o zasadach chemicznych stawiając tę dziedzinę nauki i obowiązujące przepisy jako przeciwwagę wobec produktów nielegalnie będących w obrocie na naszym rynku.

 • Inne uprawy

  LOZ dla grochu

  Wysiew sprawdzonych odmian w danych regionach to od lat zasada, która powinna przyświecać rolnikowi. Szkoda, że dla niektórych upraw rekomendacje wykonane są tylko dla kilku województw. Tak jest w wypadku grochu.

 • Inne uprawy

  Siew bobiku i ochrona przed chwastami

  Termin siewu bobiku przypada do 25 kwietnia. Po siewie plantację chroni się stosując herbicydy na bazie substancji aktywnych: linuronu, chlomazonu.

 • Ochrona roślin

  Temperatury do stosowania herbicydów

  Nie wszystkie środki można stosować wymiennie dla tych samych warunków otoczenia, bowiem substancje czynne mają różne wymagania co do temperatur.

AGROTECHNIKA

Zaprawianie ziarna zbóż jarych

Zboża jare podobnie jak ozime narażone są po wysiewie na porażenie przez grzyby chorobotwórcze. Dlatego wymagają dobrej ochrony już od momentu ich wysiewu.

PARTNERZY SERWISUNAJCZĘŚCIEJ CZYTANE 24 godz 7 dni

SERWISY TEMATYCZNE

RYNEK, KONTRAKTY, KOMENTARZE

» WSZYSTKIE WYDARZENIA

EKSPERCI FARMERA

OFERTY

GIEŁDA MASZYN, POJAZDÓW, USŁUG

TU KUPISZ FARMERA

WASZYM ZDANIEM