• Analizy i komentarze

  Chiny mają więcej winnic niż Francja

  Międzynarodowa Organizacja Winorośli i Wina stwierdziła, że według ostatnich szacunków w 2014 r. powierzchnia winnic w Chinach jest większa niż we Francji.

 • Fakty

  Rozpoczął się sezon wystaw plenerowych

  W dniach 25-26.04.2015 odbyły się XXIII Targi Rolnicze Agrotechnika 2015 w Bratoszewicach. Ta organizowana co roku impreza plenerowa jest jedną z pierwszych, otwierających rolniczy sezon wystawienniczo - targowy.

 • Produkcja roślinna

  Mszyce w grochu - zwalczanie

  Mszyca grochowa jest gatunkiem pospolitym i może występować na wielu gatunkach roślin z rodziny bobowatych. Żerowanie rozpoczyna już od wschodów roślin i może ono trwać do momentu zbiorów.

 • Produkcja roślinna

  Poprawki herbicydowe w grochu

  Groch zasiany w połowie marca zaczyna intensywnie się rozwijać. Obecnie posiada 2-3 liście właściwe i ma już wąsy czepne. Oznacza to, że wkrótce będzie można przystąpić do powschodowego odchwaszczanie grochu.

 • Inne uprawy

  Groch trzeba ochronić przed askochytozą

  Askochytoza grochu należy do najgroźniejszych chorób grochu. Obniża plon nasion, siłę kiełkowania, powoduje zamieranie liści, pędów i siewek. Podpowiadamy, jak ochronić przed nią uprawy.

 • Inne uprawy

  Stosowanie Nitraginy, krok po kroku

  Na polach, gdzie po raz pierwszy uprawiana jest soja, nasiona należy zaszczepić szczepionką bakteryjną np. Nitraginą. Jak to zrobić?

 • Unia Europejska

  KE: Więcej swobody w decyzyjności o GMO

  Wkrótce państwa członkowskie będą miały możliwość decydowania o wyłączeniu produktu ze swojego łańcucha żywnościowego już po tym, jak Unia Europejska dopuści stosowanie konkretnej modyfikowanej żywności.

BAZA WIEDZY

Cenny bobik

Nasiona bobiku są dobrym komponentem pasz treściwych dla trzody chlewnej i drobiu, ale jednocześnie w zbyt małym stopniu są wykorzystywane w ich żywieniu.

TECHNIKA ROLNICZA

Modernizacja opryskiwacza

Będąc w posiadaniu kilku- lub nawet kilkunastoletniego opryskiwacza, możemy odczuwać braki oferowanych dzisiaj nowoczesnych rozwiązań, które potrafią znacząco usprawnić pracę, a nawet wygenerować dodatkowe oszczędności. Receptą może być zakup nowej maszyny lub "dozbrojenie" używanej w aktualne rozwiązania techniczne.

PARTNERZY SERWISUNAJCZĘŚCIEJ CZYTANE 24 godz 7 dni

SERWISY TEMATYCZNE

RYNEK, KONTRAKTY, KOMENTARZE

» WSZYSTKIE WYDARZENIA

EKSPERCI FARMERA

OFERTY

GIEŁDA MASZYN, POJAZDÓW, USŁUG

TU KUPISZ FARMERA

WASZYM ZDANIEM

 • Biogazownia może się opłacać, ale trzeba włożyć w to sporo wysiłku. Wielu właścicieli biogazowni rolniczych już zauważyło, że dobrym kierunkiem...

  POLBIOTECH, 2015-04-28 17:46 w: Czy biogazownia może się opłacać?

  A czy można zrezygnować z pakietu 8?

  loko, 2015-04-28 17:04 w: Kiedy w PROW potrzebne badanie gleby?

  a na czarno bo chleb piecze się w nocy a wtedy urzędnicy/kontrolerzy śpią smacznie. Zresztą któż ośmieliłby się nękać lokalną przedsiębiorczość,...

  smoku, 2015-04-28 16:51 w: „Chleb urody” sposobem na sukces

 • Wody, wody! Bo pszenica się udławi. Jak tam sytuacja na zachodzie? Według http://misi.ayz.pl/pogodynka/ sytuacja wygląda optymistycznie. W...

  arszczecin, 28.04.2015 14:17 w: pogoda

  czasem naukowcy jednak nam pomagają http://www.ior.pozna...ucentow-pdf.pdf http://www.ior.pozna...roducentow.html

  jarki, 28.04.2015 13:20 w: Groch i peluszka

  Od wczoraj wieczora do teraz 8mm i wygląda że to koniec bo się przejaśnia sytuacja jest nieco podratowana wczoraj i w sobotę to nawet rzepaki się...

  jarki, 28.04.2015 13:02 w: pogoda