Zioła na na parapecie
Zbliża się zima, a wraz z nią  kończą się świeże zioła z ogrodu. Ale można to rozwiązać - co pokazano na Krajowej Wystawie Ogrodniczej - sadząc zioła do doniczek, pojemników, koszyków. Ustawia się je na parapecie lub w ogrzewanej szklarence i w ten sposób ma się świeże, pachnące listki mięty, pietruszki, tymianku, bazylii czy szczypiorku. 

Agra i Polanowska
Te dwie odmiany cebul znalazły się na liście nagrodzonych. Agra jest cebulą ozimą, wczesną, zimującą w polu. Przeznaczona jest do bezpośredniego spożycia ze świeżym szczypiorem oraz jako cebula zaschnięta. Tworzy cebule duże do średnich o kulistym kształcie, błyszczącej, żółtobrązowej, suchej łusce, białym, twardym miąższu i łagodnym smaku. Jej zaletą jest wysoka plenność oraz brak skłonności do tworzenia cebul bączastych. Zaleca się jej uprawę na glebach przepuszczalnych, ale zasobnych w próchnicę oraz na stanowiskach osłoniętych od wiatru. Wysiewa się ją między 10 a 15 sierpnia, ale dość trudno jest podać precyzyjnie termin siewu ze względu na zmienne warunki klimatyczne w poszczególnych latach. Chodzi o to, by rośliny w końcu października osiągnęły wysokość 10-20 cm i średnicę 6-10 mm. Ważne jest by przedplon wcześnie schodził z pola: wczesne ziemniaki, jęczmień ozimy, szpinak, groszek. Cebulę zbiera się na przełomie maja i czerwca. Polanowska to odmiana późna, przeznaczona do uprawy z siewu wiosennego. Cebule są średniej wielkości, kuliste, o twardym miąższu, mocnej, dobrze przylegającej łusce. Odmiana jest odporna na uszkodzenia mechaniczne i infekcje grzybowe. Polecana jest do długotrwałego przechowywania i do bezpośredniego spożycia.

Patison, por, pomidor
Patison Polo F1 jest odmianą mieszańcową, wczesną, wytwarzającą bardzo dużo młodych owoców od 10-15 t/ha. Owoce są przydatne do konserwowania. 

Por Juhas jest odmianą późnojesienną, bardzo plenną, o długiej, białej łodydze rzekomej. Polecany jest do bezpośredniego spożycia i do przetwórstwa. Ma stosunkowo krótki okres wegetacji (od siewu do zbioru 200 dni) o przeszło 40 dni krótszy niż odmiany Bartek i Maciek.