Po trudnym dla rolnictwa sezonie Agrii Polska zaprasza na wykłady dotyczące innowacyjnych rozwiązań w nawożeniu i ochronie roślin.

Roczne zużycie fosforu na potrzeby rolnictwa wynosi w Polsce 300 tys. t. W idealnych warunkach pobranie przez rośliny wynosiłoby 75 proc , jednak to tylko teoria. W praktyce rośliny pobierają znacznie mniej, ze względu na czynniki limitujące.  Czy można temu w jakiś sposób zaradzić opowie Tomasz Haase, dyrektor ds. rozwoju w Agrii Polska.

Zagadnienia dotyczące nawożenia poruszanie będą 20 listopada br.  na Konferencji Narodowe Wyzwania w Rolnictwie na PGE Narodowym w temacie ABS – nowoczesny system bezpieczeństwa… w nawozach.

Poruszona zostanie kwestia ochrony roślin i wpływ czynników (opady, temperatura, potencjał chorobowy), na  które rolnik nie ma możliwości oddziaływania. Wskazane zostaną pewne rozwiązania możliwe do wprowadzania i podnoszące skuteczność stosowanych środków ochrony.

 Na Konferencji Sady i Ogrody na PGE Narodowym 20. listopada br. specjaliści z firmy postarają się odpowiedzieć m.in na pytanie czy warto dodawać kondycjonery wody do zabiegów chemicznych?

Zapraszamy do rejestracji i udziału w obu konferencjach, które jak co roku pozwolą pogłębić wiedzę na temat najciekawszych rozwiązań dla rolnictwa i sadownictwa.

Podobał się artykuł? Podziel się!