„Rolnictwo jest najważniejszą pracą  na świecie” to hasło przewodnie konferencji. W obecnie zmieniających się czasach oraz ciągłej niestabilności makroekonomicznej siłą napędową jest innowacja. Rolnicy potrzebują zrównoważonej ochrony roślin w  aspekcie rolniczym, ekonomicznym i środowiskowym.

Harald Schwager – członek zarządu BASF odniósł się do sytuacji rolnictwa w obecnych czasach. Zwrócił uwagę na wyzwania przed jakimi ono stoi. Zauważył też, że BASF stara się sprostać obecnym rolnikom. Mają temu służyć m. in. znaczne inwestycje w innowacyjne produkty. Istotnym kierunkiem rozwoju firmy BASF jest rozwój badań i rozwoju w obszarze wiedzy chemicznej i biologicznej. Pozwala to na dostarczeniu produktu np. do zaprawiania nasion będący mieszaniną związków chemicznych i biologicznych. Inwestycja w rozwiązania biologiczne zawierające naturalnie występujące organizmy i ekstrakty z roślin zapewni rolnikom liczne korzyści, w tym dostępność kolejnych sposobów działania, co może pomóc w lepszej regulacji odporności.

Markus Heldt przedstawił strategie firmy mówiąc m.in. „Zwiększymy nasz globalny obszar działania, jednocześnie zabezpieczając opłacalność naszych działań i powodzenie w długiej perspektywie czasowej. Jesteśmy przekonani, że orientacja na klienta oraz elastyczność, a nie tylko wielkość sprzedaży, są kluczowe dla dalszego rozwoju firmy, szczególnie gdy weźmiemy pod uwagę gwałtownie zmieniające się potrzeby rolników”.

Bardzo interesującą informacją, było przedstawienie dwóch produktów stosowanych łącznie z nawozami w celu zwiększenia efektywności pobrania azotu i ograniczenia jego strat. Do nawozów mocznikowanych oferowany jest Limus, który spowalnia wydzielanie się amoniaku do atmosfery do 2 tygodni. Natomiast do nawozów organicznych przeznaczony jest Vizura. Na chwilę obecną środki nie są dostępne w Polsce.

Przedstawioną nowością był również preparat Revysol, który jest fungicydem należącym do grupy triazoli  dostępny od sezonu 2018/2019.

Firma ma również do zaoferowania nowe rozwiązanie technologiczne jakim jest platforma cyfrowa-  Maglis zapewnia narzędzia umożliwiające uzyskanie zupełnie nowych informacji i dokładnych danych, wspierając rolników w kierowaniu ich działaniami.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!