PARTNERZY PORTALU
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl

Narodowe wyzwania w produkcji roślinnej

Narodowe wyzwania w produkcji roślinnej IV edycja konferencji „Narodowe wyzwania w rolnictwie na Narodowym”

Przed nami czwarta edycja konferencji „Narodowe wyzwania w rolnictwie na Narodowym”. W panelu agrotechnicznym poruszać będziemy najbardziej aktualne tematy związane z uprawą.Już jutro, 22 listopada na stadionie PGE Narodowym w Warszawie odbędzie się kolejna edycja konferencji „Narodowe wyzwania w rolnictwie na Narodowym”. W panelu agrotechnicznym odpowiadać będziemy na najbardziej aktualne i gorące tematy związane z uprawą.

>>>>Czytaj więcej: Narodowe wyzwania w rolnictwie na Narodowym - IV edycja konferencji

W panelu agrotechnicznym rozmawiać będziemy m.in. o chemicznej ochronie roślin po planowanym przez Unię wycofaniu 53 substancji czynnych. Temat omawiać będzie prof. dr hab. Marek Mrówczyński, kierownik Zakładu Entomologii Instytutu Ochrony Roślin – Państwowego Instytutu Badawczego w Poznaniu, z którym dyskutować będziemy na temat skutków takiego posunięcia.

Ciekawie zapowiada się temat występowania chorób podsuszkowych w zbożach w aspekcie różnych systemów uprawy, zwłaszcza że obecny jesienny wzrost temperatur i wysoka wilgotność sprzyjają rozwojowi patogenów chorobotwórczych. Prelegentem w tym temacie będzie prof. dr hab. Marek Korbas, kierownik Zakładu Mikologii Instytutu Ochrony Roślin – Państwowego Instytutu Badawczego. Profesor wskazywać będzie też rozwiązania dla ochrony upraw.

Zagadnienia związane z nawożeniem upraw tłumaczyć będzie zgromadzonym prof. dr hab. Witold Grzebisz z Katedry Chemii Rolnej i Biochemii Środowiska Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu. Wyjaśni na czym polega efektywne odżywianie mineralne roślin i związane z tym zarządzanie fosforem i potasem.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
×

WSZYSTKIE KOMENTARZE (1)

  • veline_ryska12 2017-01-09 00:02:54
    Ktoś może brał udział w tej konferencji ?  brzmi ciekawie. Dla osób zainteresowanych taką tematyką podrzucam namiar na Agencję Nasienną – u nich także można zaczerpnąć sporo cennych informacji dot. Hodowli, roślin, upraw etc. 
ZOBACZ WSZYSTKIE KOMENTARZE

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 54.80.183.100
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin serwisu

Zgłoś swoje propozycje zmian!


Dziękujemy za współpracę!