PARTNERZY PORTALU
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl

Biostymulacja upraw ozimych

Autor: Artykuł promocyjny dostarczony przez firmę Agroconsult

Dodano: 12-01-2016 09:31

Tagi:

Opóźniony siew, długotrwałe i nierównomierne wschody, bardzo duży deficyt wody oraz niestabilna zima, to stresy z jakimi muszą się zmierzyć tegoroczne uprawy ozime. Rzepaki, jęczmienie i pszenice nie miały łatwego startu, dlatego warto pomyśleć o ich maksymalnym wsparciu.Rozważając wiosenne nawożenie w tak stresowych warunkach, warto rozpatrzyć zastosowanie biostymulatorów. Są to produkty, które mimo niewielkich stężeń bardzo pozytywnie wpływają na procesy biochemiczne zachodzące w roślinach. Charakteryzują się wysoką przyswajalnością i skutecznością działania w poprawie wzrostu i kondycji roślin.

Agriker TOP oraz Agriker GROW to najnowocześniejsza linia biostymulatorów roślinnych o udowodnionym bardzo silnym działaniu przeciw stresowym. Stosowane w profilaktyce jak i interwencyjnie doskonale przeciwdziałają skutkom stresów zarówno pochodzenia biotycznego jak i abiotycznego, poprawiając odporność roślin i ich naturalne zdolności do regeneracji.

Produkty serii AGRIKER produkowane są z wykorzystaniem procesu hydrolizy enzymatycznej białek pochodzenia wyłącznie roślinnego. Jest to wyjątkowo ważne, ponieważ dzięki wykorzystaniu wyłącznie białek roślinnych, wytwarzana jest bioaktywna forma L-aminokwasów, które są natychmiast rozpoznawalne dla roślin jako „własne”, ponadto otrzymane cząsteczki są nieuszkodzone i praktycznie w całości przyswajalne.

Wiosenny start z Agriker TOP oznacza szybki rozwój systemu korzeniowego i późniejszą stymulację potencjału genetycznego roślin na poziomie komórkowym, czego efektem jest znaczna poprawy kondycji łanu. Agriker TOP i GROW podnoszą efektywność upraw i opłacalność produkcji. Wysoka skuteczność działania produktów nawet w niskich temperaturach, niska dawka - już od 0,75l na ha oraz konkurencyjna cena, decydują o wysokiej produktywności zastosowania produktów z serii Agriker.

Produkty z grupy Agriker to połączenie działania aminokwasów i fitohormonów roślinnych, węgla organicznego, witamin, flawonoidów oraz makro i mikro elementów takich jak azot, bor, molibden, cynk, kobalt i miedź. Unikalny skład produktów odpowiada za przyśpieszenie pobierania i ograniczanie strat nawozów mineralnych, stymulację wzrostu systemu korzeniowego, intensywnie wspieranie zimotrwałości plantacji ozimin przy zastosowaniu jesienią, a wiosną powoduje wspieranie procesów fotosyntezy i regeneracji roślin. Bioaktywne aminokwasy zawarte w stymulatorze Agriker, stanowią dla roślin gotowy "materiał budulcowy" znacznie skracając proces syntezy białek. W krótkim czasie po aplikacji można zaobserwować wyraźne wzmocnienie kondycji roślin, poprawę ich wyglądu i wigoru.

Dużą zaletą biostymulatorów aminokwasowych Agriker jest możliwość łączenia ich i aplikacji razem z innymi produktami do nawożenia i ochrony roślin.

Podobał się artykuł? Podziel się!
×

WSZYSTKIE KOMENTARZE (0)

BRAK KOMENTARZY

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 54.167.216.239
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin serwisu

Zgłoś swoje propozycje zmian!


Dziękujemy za współpracę!