Z pola produkcyjnego koszona będzie odmiana kukurydzy ziarnowej CODIGIP o FAO 260, zarejestrowana w COBORU w roku 2016 z najlepszym wynikiem w plonie ziarna w grupie średnio-później spośród wszystkich odmian uczestniczących w urzędowych badaniach rejestrowych 2014-2015.

Znakomita plastyczność i adaptacja odmiany CODIGIP do trudnych warunków uprawy w Polsce potwierdzona została urzędowymi wynikami COBORU, gdzie w roku klęski suszy 2015 potrafiła zapewnić plon ziarna o nawet tonę wyższy od wzorca !

Teraz nadszedł czas na zmierzenie się z warunkami polowymi w produkcji rolnej i wykazanie się najwyższym plonem w również nie najłatwiejszym dla uprawy kukurydzy roku charakteryzującym się późną wiosną, jakim jest 2017.

Zbiór odmiany CODIGIP odbędzie się z wykorzystaniem kombajnu CLAAS LEXION 770 TERRA TRAC wyposażonego w 12 rzędową przystawkę do zbioru kukurydzy CORIO 12-75 C CONSPEED.

Nad poprawnością przebiegu pomiarów czuwał będzie sędzia z Biura Rekordów, a ustanowiony rekord poświadczony certyfikatem wpisany zostanie do bazy Rekordów Polski wyznaczając kolejnym chętnym wysokie i ambitne wyzwania do pokonania, do czego już teraz serdecznie zachęcamy !

Rozpoczęcie o godzinie 11:00. Zapraszamy !

Podobał się artykuł? Podziel się!