Jest on dedykowany jest dla gospodarstw rolnych, które chcą skorzystać z najnowszych osiągnięć hodowców zbóż oraz firm produkujących środki ochrony roślin. Obie firmy połączyły swoje doświadczenia wyniesione ze światowego i europejskiego rynku, aby dostarczyć najnowocześniejsze rozwiązania dla polskiego rolnictwa.

W ofercie Platinum Seeds znajduje się 14 odmian pszenicy ozimej, 3 jęczmienia ozimego oraz 2 rzepaku, które zostały starannie dobrane pod kątem wymagań polskiego rynku oraz przetestowane przez Top Farms Agro na swoich polach produkcyjnych. W 2013 roku pojawi się wiele nowych odmian pszenicy ozimej takich jak: Nelson (E) i Brons (A) o bardzo wysokiej jakości ziarna, a także Princeps (A) i Oxal (A). Dostępne będą również znane już odmiany takie jak: wyróżniająca się wysoką zawartością białka oraz wysoką i stabilną liczbą opadania Kerubino (E), wysoko plonująca Kelvin (E), najpopularniejsza w Czechach Bohemia (A) oraz MV Lucilla (A), Jenga (B), Barok (B).

W 2013 firma Syngenta poszerzyła swoje portfolio o nowe produkty fungicydowe. Jednym z nich jest Menara Ÿ 410 EC - fungicyd do ochrony górnych liści i kłosa oparty na dwóch substancjach triazolowych, co czyni go działającym i zapobiegawczo, i interwencyjnie. Menara w swoim składzie i dawce jest propozycją największej ilości substancji triazolowych aplikowanych na hektar. Zastosowanie produktu Menara gwarantuje, że dalszy rozwój choroby jest zatrzymany natychmiast po aplikacji produktu. Szerokie spektrum zwalczanych chorób sprawia, że produkt może być stosowany w zwalczaniu prawie wszystkich gatunków patogenów grzybowych, a możliwość zastosowania we wszystkich gatunkach uprawnych czyni go uniwersalnym.

Dla tych, dla których celem jest maksymalizacja plonowania oraz długotrwała ochrona plantacji idealnym rozwiązaniem ochrony fungicydowej plantacji jest SegurisŸ 215 SC. To innowacyjny, zaawansowany technologicznie fungicyd, który zwalcza wiele chorób górnych liści i kłosa. Wyniki doświadczeń polskich jak i zagranicznych wyraźnie wskazują, iż produkt ten zapewnia wysoką skuteczność zwalczania: septorioz, rdzy i brunatnej plamistości liści. Seguris to preparat o wyjątkowo długim okresie działania, z udowodnionym efektem plonotwórczym. Zaawansowana technologia przekłada się na widoczne korzyści: dłuższe działanie preparatu, co zapewnia oszczędności i pozwala na uniknięcie wykonywania zabiegów korekcyjnych w wypadku wysokiej presji patogena. Wydłużone działanie pozwala również na wcześniejsze zastosowanie preparatu, tak by w pełni wykorzystać efekt fitotoniczny. Seguris poprawia plonowanie poprzez ograniczenie chorób oraz przez redukcję stresów fizjologicznych. Skuteczność w zwalczaniu chorób oraz efekt fitotoniczny wpływają na dłużej utrzymujący się efekt zieloności liścia, co przyczynia się do wzrostu plonu.

Szczegółowe informacje na temat programu znajdziecie Państwo na stronie: www.topfarms-nasiona.pl.

Podobał się artykuł? Podziel się!