Do opracowania nowej technologii wykorzystano zgromadzone przez lata wiedzę i doświadczenie pracowników Kazgod oraz firmy Profert Technology GmbH. Innowacyjność FoliQ polega na wykorzystaniu do produkcji komponentów rozdrobnionych do rozmiarów nanocząsteczek. Dzięki temu, że cząsteczki zawarte w nawozach są tak wyjątkowo małe, substancje odżywcze są łatwiej wchłaniane i przyswajane przez rośliny. Idealnie dobrane składy oraz niezwykle wysoka jakość nawozów sprawiają, że ich zastosowanie znacznie podnosi wydajność produkcji roślinnej, nie tylko poprzez zwiększenie plonów, ale też poprawę ich jakości.

Superchelatyzacja mikroelementów zawartych w nawozach FoliQ kwasem EDTA zapobiega ich wytrącaniu z roztworu, a antyodparowywacze oraz składniki zwiększające przyczepność i zwilżenie poprawiają właściwości cieczy roboczej.

Szeroka oferta obejmuje nawozy uniwersalne, azotowe, fosforowe, potasowe, borowe oraz biostymulujące, dzięki czemu pozwala na doskonałe dopasowanie rodzaju nawozu do potrzeb roślin uprawnych, a to wszystko za rozsądną cenę.

Nawozy uniwersalne, azotowe, fosforowe, potasowe oraz borowe:

FoliQ N uniwersalny – zawiera azot (14,1%), potas (7%), fosfor (4,7%) i mikroelementy, które – dostarczane drogą dolistną – wpływają

na zwiększenie pobierania tych składników przez system korzeniowy,

a odczyn obojętny pozytywnie wpływa na ich przyswajalność

i mieszalność.

Stosowanie nawozu FoliQ N uniwersalnego pozytywnie wpływa na procesy komórkowe zwiększając zdolność do fotosyntezy, przemiany materii, wzrostu i podziału.

FoliQ K – jego składniki aktywne to przede wszystkim potas (15%), fosfor (10%), azot (6,2%) i mikroelementy. Stosuje się go do uzupełniania niedoborów potasu w uprawach polowych oraz sadowniczych i warzywnych - w celu pobudzenia wzrostu lub w ramach uzupełniania niedoborów glebowych. Dzięki zastosowaniu nawozu poprawia się gospodarka wodna roślin, co podnosi ich tolerancję na susze.

FoliQ MikroMax – jego bogaty skład (7,8% azot, 15,7% tlenek potasu, 4,7% magnez, 7,8% siarka, 0,47% bor, 0,79% miedź, 1,57% żelazo, 2,36% mangan, 0,015% molibden, 1,57% cynk) sprawia, że jest