PARTNERZY PORTALU
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl

Niezadowoleni ze zmian przepisów ws. upraw GMO

www.portalspozywczy.pl

Autor: portalspozywczy, ŁR

Dodano: 03-01-2013 14:37

Tagi:

Jest zakaz upraw, ale wciąż brak zakazu sprzedaży - mówi Sir Julian Rose, prezes Międzynarodowej Koalicji dla Ochrony Polskiej Wsi (ICPPC).Jego zdaniem "takie dziurawe ustawodawstwo służy tylko międzynarodowym korporacjom, które coraz bardziej umacniają swoją pozycję w Polsce". Zwraca uwagę, że Niemcy, Francja i inne kraje już wprowadziły zakazy upraw GMO.

ICPPC podkreśla w komunikacie, że w ustawie o nasiennictwie i rozporządzeniach zatwierdzonych 2 lutego przez Radę Ministrów brak jest zakazu sprzedaży genetycznie zmodyfikowanych nasion.

- W dodatku ustawa poważnie ogranicza dostęp do tradycyjnych nasion. Równocześnie rząd nie przewiduje zwiększenia zatrudnienia w państwowych służbach odpowiedzialnych za kontrolę realizacji rozporządzeń, jak też zwiększenia środków na działania kontrolne. W tej sytuacji rozporządzenia, nawet gdy zostaną zatwierdzone przez Komisję Europejską, na co mamy małe szanse ze względu na słabe uzasadnienie, pozostaną martwe - informuje Międzynarodowa Koalicja dla Ochrony Polskiej Wsi.

Podobał się artykuł? Podziel się!
×

WSZYSTKIE KOMENTARZE (0)

BRAK KOMENTARZY

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 23.20.7.34
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin serwisu

Zgłoś swoje propozycje zmian!


Dziękujemy za współpracę!