Dla rolników w wielu krajach eAgronom stał się synonimem doskonałego narzędzia, niezbędnego w nowoczesnym gospodarstwie, zwłaszcza do planowana produkcji, organizacji zabiegów oraz zarządzania zasobami gospodarstwa. Idealnie wpisuje się w oczekiwania współczesnego rolnictwa, a co najważniejsze jest stale doskonalony dzięki ścisłej współpracy z jego użytkownikami.

Do niedawna eAgronom dostępny był tylko dla rolników w Estonii, gdzie bardzo szybko zdobył wciąż rosnącą popularność. Naturalnym kierunkiem ekspansji stały się Litwa i Łotwa, gdzie wdrożenie eAgronom ułatwiła już pracę w wielu gospodarstwach.

Doświadczenia zebrane przez twórców eAgronom  pozwoliły na udostępnienie aplikacji on-line również rolnikom z Polski, Niemiec, Czech, Słowacji, a jak zapowiada firma, to nie koniec rozwoju tej wyjątkowo przydatnej aplikacji. Planowane są premiery eAgronom w kolejnych krajach, wdrożenia nowych funkcjonalności, ciągłe doskonalenie już działających zasobów.

Oczywiście eAgronom dostępny jest również jako aplikacja mobilna, oraz łączy i wykorzystuje elementy mapowania satelitarnego z siatką działek ewidencyjnych, co ułatwia identyfikację pól w każdym gospodarstwie.

Elementem kampanii mającym na celu zachęcić do korzystania z możliwości eAgronom są spotkania z rolnikami, łączące walory szkoleniowe i informacyjne (np. planowanie i zarządzanie w gospodarstwie). Ich organizatorem jest Pan Adam Mikołajczak, przedstawiciel eAgronom w Polsce:

"Opinie z tegorocznych szkoleń były naprawdę dobre. Rolnicy twierdzą, że nie tylko dostają konkretne informacje dlaczego warto używać oprogramowania eAgronom, ale także otrzymują wskazówki dotyczące prowadzenia firmy - od planowania i zarządzania ryzykiem przed sezonem, po oszczędzanie czasu i przegląd stanu prac w trakcie sezonu."

Warto zaznaczyć, że szkolenia są bezpłatne, i stanowią świetną okazję do wymiany poglądów między ich uczestnikami. Chętni rolnicy mogą potwierdzić zainteresowanie spotkaniem na FORMULARZU REJESTRACYJNYM.

eAgronom.pl to oprogramowanie do szeroko rozumianego zarządzania gospodarstwem. Samodzielnie można zaplanować strukturę upraw, produkcję i kontrolować budżet. Bez problemu można wygenerować karty poszczególnych pól u praw, ewidencję zabiegów ochrony roślin i innych prac polowych oraz tworzyć dokumentację niezbędną m.in. do kontroli zobowiązań w programach rolno-środowiskowych.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!