Soufflet Agro Polska kontraktuje z rolnikami produkcję i zapewnia wysokiej jakości nasiona najlepszych odmian jęczmienia browarnego, aby zapewnić odpowiedniej jakości jęczmień na potrzeby produkcyjne słodowni zlokalizowanej w Poznaniu. Grupa Soufflet posiada sieć stacji doświadczalnych oraz własne centrale nasienne, by mieć kontrolę nad całym procesem selekcji odmian oraz produkcji materiału siewnego 

W 2016 roku firma zadebiutowała w Polsce własną marką nasion SOUFFLET SEEDS - jest to elitarna linia hybrydowych odmian kukurydzy wyselekcjonowana dla naszego regionu. Aby wybrać najlepsze odmiany prowadzone są doświadczenia odmianowe w 62 lokalizacjach w Europie i 10 u nas w kraju. Odmiany badane są pod względem przydatności na ziarno oraz kiszonkę. Aby zapewnić najlepszą jakość materiału siewnego, niezależnie od warunków pogodowych, produkcja odbywa się w Rumunii na nawadnianych polach. Na obecny sezon w ofercie SOUFFLET SEEDS jest 5 odmian kukurydzy. W najbliższej przyszłości pod marką SOUFFLET SEEDS ma się pojawić więcej odmian z grupy wczesnej i średnio-wczesnej. Oferta poszerzy się także o odmiany rzepaku.

Odmiany kukurydzy
INSTILLA FAO 230 - Jest to wysoko plonująca odmiana ziarnowa, tolerancyjna na różne warunki glebowe. Posiada kolbę typu fix i ziarno flint-flint/dent. Charakteryzuje się dobrym wigorem początkowym nawet na stanowiskach wolniej ogrzewających się. Efekt STAY-GREEN oraz duża zawartość skrobi w ziarnie pozwala na wykorzystanie tej odmiany również na wysokoenergetyczną, wczesną kiszonkę.

AVICII FAO 250/260 - Uniwersalna odmiana polecana na ziarno oraz kiszonkę o ziarnie typu flint-dent. W badaniach uzyskała rewelacyjne wyniki plonowania na ziarno oraz kiszonkę. Średnia wydajność suchej masy na poziomie 24,2 t/ha o zawartości skrobi powyżej 34% strawności włókna DINAG 54,0. Duży udział ziarna podnosi koncentracje energii w kiszonce. Charakteryzuje się dobrym wigorem początkowym oraz silnym efektem STAY-GREEN. Rośliny są wysokie, masywne i dobrze ulistnione.