Na konferencji prasowej Syngenta zaprezentowała dane dotyczące rynku środków ochrony roślin w 2017 roku oraz zdradziła plany rozwojowe na 2018 rok. Jednym z priorytetów firmy jest skuteczne wprowadzenie fungicydu Elatus Era. Według specjalistów firmy to niewątpliwy kamień milowy jeśli chodzi o ochronę zbóż przed chorobami grzybowymi, który wyznaczy na rynku nowe standardy ochrony fungicydowej.

Jednym z poruszanych tematów były też zmiany strukturalne przeprowadzane w firmie Syngenta. Polska część firmy wraz z oddziałami Syngenta w krajach bałtyckich od początku stycznia połączyła się z Czechami i Słowacją i od teraz będzie funkcjonować jako odział Syngenta w Europie Centralnej. „Nasze wysiłki w ciągu 2018 roku będą zmierzały do tego, żeby skonsolidować te 6 krajów” – powiedział Marek Łuczak, prezes Syngenta Polska.

Już wkrótce aż 11 rejestracji!

W 2018 roku firma planuje zakończyć procesy rejestracji co najmniej 11 preparatów. Wśród nich znajdą się bardzo innowacyjne i ciekawe rozwiązania dla wszystkich upraw. Dla zbóż będą to Moddus ME, dwa herbicydy Avoxa, Traxos oraz fungicydy Bravo Premium oraz Tern. W rzepaku spodziewana jest rejestracja fungicydu Treso oraz Amistar Gold, a w buraku cukrowym zaprawy Vibrance SB. Ochronę w kukurydzy wzmocni herbicyd Gardo Gold i zaprawa Vibrance, natomiast w uprawach specjalnych pojawi się Taegro - pierwszy bio-fungicyd oparty na Bacillus subtilis. Rok 2018 będzie rokiem szczególnym bowiem do istniejącego już, bogatego portfolio firmy Syngenta dołączą nowe produkty stanowiące ciekawe i innowacyjne rozwiązania dla polskiego rolnictwa – podsumowała Anna Bobińska dyrektor działu ds. rejestracji Syngenta Polska.