Rolnicy borykali się z problemem wyciągania sieczkarni samojezdnych. W niektórych przypadkach trzeba było zrezygnować z koszenia kukurydzy albo zastosowania lżejszych sieczkarni jednorzędowych przyczepianych do ciągnika. Zakopane sieczkarnie oraz przyczepy z ciągnikami na polu to w tym sezonie częsty widok na polu. W Jędrychowie k. Kisielic woj. Warmińsko-Mazurskie rolnicy zbierali kukurydzę za pomocą sieczkarni samojezdnej Krone Big X 600 wyposażonej w aplikator do zadawania preparatu mikrobiologicznego Ensilage do zakiszania kiszonki.

Preparat z powodzeniem jest stosowany w wielu gospodarstwach hodowlanych.

Ensilage zawiera właściwy poziom bakterii do zakiszania w optymalnych i mniej sprzyjających warunkach pogodowych i technologicznych. Przyspiesza konserwację przez szybkie obniżenie pH do ok. 4 i uniknięcia strat składników pokarmowych w zakiszanym surowcu.

Efektem stosowania preparatu Ensilage jest szybsze zakiszanie surowca dzięki różnorodnemu składowi i wysokiej liczbie bakterii fermentacji mlekowej. Należy tu wymienić poprawę smakowitości kiszonki - zwiększone pobieranie paszy przez krowę - wzrost wydajności produkcji. Ograniczenie strat do minimum w procesie kiszenia, zwiększenie stabilności kiszonki. Oraz bardzo ważny efekt: zahamowanie wzrostu szkodliwych bakterii w kiszonce.

Ensilage - zakiszacz (inokulant) do sporządzania kiszonek dostępny w sieci dystrybucyjnej PROCAM.

www.zakiszacz.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!