PARTNERZY PORTALU
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl

„Racjonalna gospodarka nawozami” nowa kampania informacyjno-edukacyjna

„Racjonalna gospodarka nawozami” nowa kampania informacyjno-edukacyjna

Autor: farmer.pl

Dodano: 27-03-2014 10:09

Tagi:

W dniu 20 marca 2014 r. w MRiRW miało miejsce uroczyste otwarcie nowej ogólnopolskiej kampanii edukacyjno-informacyjnej dotyczącej "Racjonalnej gospodarki nawozami". Kampania ma na celu promowanie dobrych praktyk rolniczych głównie w obszarze stosowania nawozów w produkcji rolnej.Partnerami nowej kampanii są: Instytut Uprawy Nawożenia i Gleboznawstwa - PIB w Puławach, Krajowa Stacja Chemiczno-Rolnicza w Warszawie, Centrum Doradztwa Rolniczego w Brwinowie, Oddział w Radomiu oraz Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego.

W myśl działań prośrodowiskowych kampania ta ma na celu dostarczenie informacji do rolników przede wszystkim tych, którzy gospodarują na tzw. OSN o konieczności prowadzenia racjonalnej gospodarki nawozowej. Świadome gospodarowanie składnikami nawozowymi pozwoli na optymalizacje produkcji rolnej przy zachowaniu równowagi w środowisku. Ponadto zadaniem kampanii informacyjnej jest uświadomienie rolników o sposobach racjonalnego stosowania nawozów zgodnie z dobrą praktyką rolniczą.

Na spotkaniu partnerzy kampanii między innymi omówili główne założenia przedsięwzięcia i określili swoje role w tych działaniach. Ponadto współpracownicy przedstawili swoje plany i zadania jakie będą realizować w przyszłości w tym zakresie.

Podobał się artykuł? Podziel się!
×

WSZYSTKIE KOMENTARZE (0)

BRAK KOMENTARZY

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 54.167.216.239
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin serwisu

Zgłoś swoje propozycje zmian!


Dziękujemy za współpracę!