PARTNERZY PORTALU
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl

Acron nie rezygnuje z Azotów

wnp.pl

Autor: wnp.pl/ Rzeczpospolita

Dodano: 30-09-2013 11:38

Tagi:

Rosyjski inwestor chce mieć wpływ na najważniejsze decyzje podejmowane przez władze polskiego producenta nawozów - napisała "Rzeczpospolita".Koncern nawozowy Acron, który przed rokiem bezskutecznie próbował przejąć Grupę Azoty, zapowiada kolejną ofensywę. Dziś posiada nieco ponad 15 proc. akcji tarnowskiej spółki, która jest największym producentem nawozów w Polsce i drugim w Europie. Acron jest jednak zainteresowany zdobyciem przynajmniej 20-procentowego pakietu akcji. Dlaczego? Bo wówczas mógłby wprowadzić swojego przedstawiciela do rady nadzorczej Azotów - czytamy w "Rz".


- Wejście do rady nadzorczej umożliwiłoby na blokowanie tych decyzji, które naszym zdaniem byłyby szkodliwe dla Azotów - mówi "Rz" Władimir Kantor, wiceprezes Acronu. Polscy eksperci dodają, że w ten sposób Acron uzyskałby również wgląd do najpilniej strzeżonych tajemnic polskiej spółki, takich jak licencje, patenty czy linie technologiczne - napisała "Rz".

Podobał się artykuł? Podziel się!
×

WSZYSTKIE KOMENTARZE (2)

  • Patriota 2013-10-01 11:07:00
    Za rok beda wybory, bedzie można rozliczyć tych którzy potrafią bronić polaków przed rosyjskim kapitałem.
  • Dariusz 2013-10-01 09:48:57
    Polacy trzeba się bronić przez rosyjskim kapitałem. Rozliczyć i POgonić tych którzy w niwecz wyprzedają majątek narodowy. Polskie zakłady chemiczne muszą zastać w polskich rękach.
ZOBACZ WSZYSTKIE KOMENTARZE

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 54.80.81.223
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin serwisu

Zgłoś swoje propozycje zmian!


Dziękujemy za współpracę!