Produkcja łącznie firmy wzrosła o 6,3 proc. r/r do 1 577 tys. ton. Produkcja amoniaku i nawozów mineralnych zwiększyła się o 5,9 proc. r/r do 1 342 tys. ton, a organicznych i nieorganicznych związków chemicznych wzrosła o 8,6 proc. r/r do 235 tys. ton.

- Wyniki za pierwszy kwartał tego roku przekroczyły nasze oczekiwania. Nowy sezon uprawowy z nawiązką wynagrodził nam spadki cen na rynku nawozów pod koniec 2011 i na początku 2012 roku. Rosnący w skali globalnej popyt na żywność skutkuje zwiększonym popytem na nawozy. Naszym głównym celem jeżeli chodzi o surowce jest rozbudowa uruchomionej w maju tego roku kopalni odkrywkowej Oleniy Ruchey. Niedługo w ramach tego zakładu otworzymy instalację przetwórczą i rozpoczniemy wytwarzanie produktu końcowego - koncentratu apatytu - komentuje wyniki prezes Grupy Acron Alexander Popov.

Acron to międzynarodowy producent nawozów mineralnych i innych produktów chemicznych. Grupa rozpoczęła swoją działalność na rynku rosyjskim w 1961 r. i została sprywatyzowana na początku lat dziewięćdziesiątych. W 2005 r. rozpoczęła ekspansję na rynku chińskim. Obecnie Acron jest największym rosyjskim prywatnym inwestorem w Chinach.

Podobał się artykuł? Podziel się!