Po zawarciu wyżej wymienionej Umowy łączna wartość umów zawartych przez Emitenta z tym kontrahentem wyniosła ponad 125 mln zł.


Nitron International Corporation to firma dobrze znana w branży nawozowej. Jest jednym ze światowych potentatów na rynku handle chemikaliami i nawozami dla rolnictwa. Założona w 1982 roku firma ma siedzibę w Greenwich w stanie Connecticut.

Firma skupia się głównie na rynkach obu Ameryk i europejskim. W Polsce obok Szwajcarii ma własne biuro (jedno z dwóch na naszym kontynencie).

Sprzedaż przez Police nawozów wieloskładnikowych poza granice kraju nie jest niespodzianką. Popyt na nie rośnie zwłaszcza w Ameryce Południowej.

Zaletą nawozów wieloskładnikowych jest to, że zmniejszają one pracochłonność rośliny. Rośliny zmuszone są bowiem do jednokrotnego pobierania składników mineralnych zamiast wielokrotnego.

Police to jeden z liderów polskiego przemysłu nawozowo-chemicznego. Jako krajowy eksporter nawozów sztucznych specjalizuje się w sprzedaży wieloskładnikowych, granulowanych nawozów mineralnych.

Podobał się artykuł? Podziel się!