W województwie dolnośląskim, stan zaopatrzenia we wszystkie analizowane nawozy nadal jest wystarczający. Braki wynikające z dużego zapotrzebowania są chwilowe.

W woj. kujawsko-pomorskim stan zaopatrzenia w superfosfat pojedynczy granulowany był bardzo słaby ( przyczyną jest znikome zainteresowanie ze strony rolników) a zaopatrzenie w superfosfat potrójny granulowany 46 proc. oraz amofoskę oceniono jako słaby. Siarczan potasu - zaopatrzenie średnie. Stan zaopatrzenia w pozostałe nawozy określono jako dobry.

W województwie lubelskim stan zaopatrzenia we wszystkie analizowane nawozy nadal określono na wystarczający.

W woj. lubuskim odnotowano niewystarczające zaopatrzenie w nawozy fosforowe oraz siarczan potasu, pozostałe nawozy występują w stopniu wystarczającym.

W woj. łódzkim jako wystarczające określono jedynie zaopatrzenie w nawozy azotowe. Superfosfat pojedynczy granulowany jest do nabycia w 60 proc. punktów sprzedaży , superfosfat potrójny granulowany jedynie w 25 proc. , sól potasowa - w 80 proc. punktów sprzedaży. Siarczanu potasu brakuje w 50 proc. punktów sprzedaży. Zaopatrzenie w polifoski jest dość dobre. Polifoska 8:24:24 jest dostępna u około 85 proc. dystrybutorów, polifoska 6:20:30 jest dostępna u około 80 proc. dystrybutorów, a polifoska 4:12:32 jest dostępna u około 65 proc. dystrybutorów. Amofoski brakuje w około 90 proc. punktów sprzedaży.

W Małopolsce stan zaopatrzenia w nawozy azotowe, superfosfat pojedynczy granulowany oraz sól potasową a także polifoski 8:24:24 i 6:20:30 określono jako dobry, superfosfat potrójny granulowany 46 proc., oraz siarczan potasu i polifoskę 4:12:32 ( w sprzedaży podobna polifoska M) jako słaby. Występują braki w zaopatrzeniu w amofoskę - w sprzedaży są inne nawozy wieloskładnikowe: potafoska i unifoska.

W województwie mazowieckim stan zaopatrzenia w nawozy nadal jest wystarczający, braki uzupełniane są na bieżąco.

W woj. opolskim stan zaopatrzenia w nawozy azotowe jest wystarczający. Nadal nie występuje na rynku siarczan potasu, natomiast nawozy fosforowe oraz amofoska i polifoska 4:12:32 sprowadzane są na zamówienie. stan zaopatrzenia w pozostałe nawozy jest wystarczający. W wielu przypadkach na terenie woj. opolskiego ceny są negocjowane bezpośrednio z odbiorcą ( w zależności od ilości).