Arkop zaproponował w szczególności w swoim programie uzupełnienie niedoborów mikroelementów poprzez zastosowanie krystalicznych nawozów azotowo magnezowych ActiPlon, zawierających odpowiednio dobrane dla każdej uprawy kompozycje wysokiej klasy schelatowanych mikroelementów. Zgodnie z programem niedobory poszczególnych składników pokarmowych mogą być uzupełniane poprzez zastosowanie wysokiej klasy chelatów Actipol i L-Actipol.

Istotnym elementem programu jest ponadto nawóz najnowszej generacji o działaniu biostymulującym, a mianowicie ActiCal - aminokwasowy chelat wapnia w postaci płynnego preparatu dolistnego. Unikalna aminokwasowa formulacja wapnia (CALAC112), która istotnie zwiększa jego przyswajalność, eliminując niedogodności związane z niską mobilnością jonów wapnia w roślinie (zawartość wapnia CaO -112 g/l). Wygodny w stosowaniu, jako jeden z niewielu na rynku nie zawiera chloru i azotanów (brak ryzyka oparzenia blaszki liściowej i owoców w porównaniu do tradycyjnych nawozów wapniowych zawierających chlor i azotany). AtiCal zawiera wysokiej klasy aminokwasy, poprawia trwałość oraz odporność mechaniczną części użytkowych. Zapobiega chorobom fizjologicznym wywołanym brakiem wapnia i co istotne nie pozostawia białego osadu na liściach i owocach.

W ramach programu mineralnego żywienia Upraw Arkop poleca również linię nawozów NPK FoliarActiv. Linia FoliarActiv to specjalistyczne, makroskładnikowe nawozy do zastosowania pozakorzeniowego, wzbogacone o schelatowane mikroelementy. Dzięki perfekcyjnemu zbilansowaniu składników pokarmowych, nawozy te zapewniają roślinie intensywny wzrost i rozwój podczas wszystkich faz rozwojowych. Linia FoliarActiv szczególnie intensywnie działa podczas występowania stresu termicznego i wodnego oraz osłabienia roślin przez choroby i szkodniki. Szeroka gama tych nawozów pozwala na dobranie odpowiednich składników pokarmowych do panujących warunków atmosferycznych i fazy rozwojowej rośliny. Nawozy pozakorzeniowe FoliarActiv to również komplet wysokiej jakości schelatowanych mikroskładników. Pierwiastki dostarczone w tej formie bardzo szybko i łatwo zostają pobrane i efektywnie wykorzystane w procesach życiowych rośliny. Zastosowanie żelaza w formie chelatu DTPA zwiększa zakres przyswajalności tego pierwiastka.

Podobał się artykuł? Podziel się!