Ogłoszono nowy skład Indeksu RESPECT. Była to już IV edycja projektu, który od 2009 roku weryfikuje spółki pod względem spełniania najwyższych standardów w zakresie odpowiedzialnego zarządzania wśród wszystkich spółek notowanych na parkiecie podstawowym warszawskiej giełdy.

- To duży sukces spółki - powiedział wiceprezes Andrzej Skolmowski, który odebrał certyfikat poświadczający obecność Azotów Tarnów w RESPECT Index. - Tym bardziej, że jesteśmy w Indeksie od pierwszej edycji tego projektu i dziś otrzymujemy certyfikat już po raz czwarty. To świadczy niezbicie, że Azoty Tarnów, odkąd znalazły się na GPW, niezmiennie trzymają wysoki poziom i są atrakcyjnym papierem.

RESPECT Index obejmuje swoim portfelem polskie spółki z głównego rynku GPW, działające zgodnie z najwyższymi standardami zarządzania w zakresie ładu korporacyjnego, ładu informacyjnego i relacji z inwestorami, a także z uwzględnieniem czynników ekologicznych, społecznych i pracowniczych. Trafiają do niego spółki, które przechodzą trzystopniową weryfikację prowadzoną przez GPW, SEG i firmę Deloitte, która prowadzi audyt. Indeks wskazuje inwestorom spółki, które dbają o zrównoważony rozwój.

Podobał się artykuł? Podziel się!