Seria Plonvit, bo o niej mowa, to krystaliczne, rozpuszczalne nawozy zawierające tytan. – Nowatorska technologia produkcji umożliwiła stworzenie specjalnej formuły CHAAT, która ułatwia przyswajanie składników pokarmowych przez rośliny i wzmacnia ogólną ich kondycję – dr inż. Joanna Łaszcz-Zakorczmenna – główny specjalista ds. marketingu firmy Intermag.

Pierwszym z produktów jest Plonvit Nitro 31/12/10+micro to nawóz dolistny o wysokiej koncentracji składników pokarmowych, z przewagą azotu. Zawiera również wszystkie niezbędne mikroelementy, a także magnez, kobalt, tytan, witaminy i aminokwasy. Szczególnie polecany w okresach zwiększonego zapotrzebowania roślin na azot.

Kolejny Plonvit Kali11/12/38 + micro jest z przewagą potasu. Zawiera również wszystkie niezbędne mikroelementy, a także magnez, kobalt, tytan, witaminy i aminokwasy. Nawóz szczególnie polecany w okresach intensywnego wzrostu roślin oraz w warunkach deficytu wody.

Trzeci to Plonvit Opty 20/20/20 + micro o wysokiej koncentracji składników pokarmowych w zrównoważonych proporcjach. Zawiera również wszystkie niezbędne mikroelementy, a także magnez, kobalt, tytan, witaminy i aminokwasy. Zapewnia właściwy rozwój roślin w całym okresie wegetacyjnym.

Ostatni to Plonvit Phospho 11/53/5 + micro o wysokiej koncentracji składników pokarmowych, z przewagą fosforu. Zawiera również wszystkie niezbędne mikroelementy, a także magnez, kobalt, tytan, witaminy i aminokwasy. Szczególnie polecany przy niskich temperaturach oraz na glebach kwaśnych i zasadowych.

Źródło: farmer.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!