Inwestycja ma pochłonąć ok. 385 mln zł. Będzie ona skorelowana z drugim realizowanym przez spółkę przedsięwzięciem inwestycyjnym, tj. rozbudową i modernizacją instalacji kwasu azotowego oraz budową nowej linii neutralizacji. Do 2021 roku łącznie na rozwój segmentu nawozowego puławska spółka Grupy Azoty planuje przeznaczyć ponad 1,1 mld zł. 

– Puławskie inwestycje wpisują się w cele strategiczne Grupy Azoty, zgodnie z którymi do roku 2020 Grupa wzmocni swoją pozycję wśród liderów rozwiązań dla rolnictwa w Europie. Poszukujemy dalszych możliwości rozwoju i poprawy efektywności produkcji nawozowej. Projekt realizowany jest z wykorzystaniem know-how Grupy Azoty Kędzierzyn, co jest kolejnym dowodem na coraz silniejszą konsolidację i integrację Grupy Azoty – podkreśla dr Wojciech Wardacki, prezes Grupy Azoty.

Dzięki realizowanym w Puławach inwestycjom portfolio produktów rozszerzy się o saletrzak i mechanicznie granulowaną saletrę amonową. Będą to produkty o wyższych parametrach bezpieczeństwa w transporcie i lepszej aplikacji na polach. Oferta wzbogaci się również o nawozy  przeznaczone dla ogrodnictwa i warzywnictwa tj: saletrę wapniową, magnezową i potasową i wapniowo-magnezową, 

– Będziemy dysponowali niezwykle elastycznymi instalacjami i dużo większą ofertą dla naszych odbiorców rolników. Nie bez znaczenia jest fakt, że wytwórnia nawozów granulowanych powstaje na terenie puławskiej podstrefy Specjalnej Strefy Ekonomicznej „Starachowice” S.A. Jest to kolejna, czwarta już inwestycja realizowana w SSE – mówi Jacek Janiszek, prezes Grupy Azoty PUŁAWY.

Podobał się artykuł? Podziel się!