Często mimo ogromnych chęci rolników stosowanie gnojowicy jako nawozu nie przynosi pozytywnych skutków. Zamiast zastępować nawożenie mineralne, powoduje ona dodatkowy koszt związany z wywozem płynnego nawozu. Wszyscy rolnicy znają te problemy: uporczywie dokuczliwy zapach w obrębie obór, chlewni, miejsc składowania , stada much uprzykrzających życie zarówno ludziom jak i zwierzętom hodowlanym, wreszcie walka o drożność kanałów ściekowych, zaskorupianie wierzchniej warstwy na zbiornikach czy pogarszający się stan zwierząt zmagających się z dużą ilością amoniaku, metanu oraz siarkowodoru.

Głównym powodem, dla którego gnojowica staje się problematyczna są zachodzące w niej beztlenowe procesy gnilne. Ponad to, w procesie gnicia gnojowica traci cenny i łatwo przyswajalny przez rośliny azot w formie aminowej.

Instalacja mieszadeł, zabudowa otwartych zbiorników, wprowadzanie zewnętrznych mikroorganizmów, to kilka ze stosowanych przez rolników sposobów. Wszystkie one są jednak mniej lub bardziej kosztowne, czasochłonne i energochłonne.

Tym czasem gnojowica posiada potencjał do zatrzymania negatywnych procesów i aktywowania pożytecznych grzybów, bakterii, wszelkiego rodzaju mikroorganizmów zdolnych do fermentacji tlenowej w  wyniku której gnojowica staje się cennym nawozem naturalnym. Penergetic-g, to Pro-biostymulator tlenowych procesów rozkładu gnojowicy. Jego stosowanie stymuluje pozytywne procesy i przynosi szybkie efekty, wykorzystując wewnętrzny potencjał gnojowicy. Penergetic-g Jest produktem w pełni ekologicznym, który możemy stosować zarówno w chlewniach, bezpośrednio pod zwierzęta jak i w samych zbiornikach z gnojowicą. Jest to szwajcarski produkt o wysokiej wydajności. 2kg produktu wystarczają na aktywację około 100 tyś litrów płynnej gnojowicy.

Penergetic-g doskonale rozkłada kożuchy sedymentacyjne, doprowadza gnojowicę do jednolitej koloidalnej fazy, zwiększa zasobność gnojowicy w azot, przez co obniża koszty nawożenia mineralnego. Produkt zmniejsza zdecydowanie czas jaki trzeba poświęcić na czyszczenie kanałów gnojnych czy wypompowywanie cieczy. Zdecydowanemu polepszeniu ulega kondycja zwierząt. Problemem przestaje być kaszel czy tak zwany „efekt czerwonych oczu”. Bardzo istotny jest też fakt znaczącej redukcji nieprzyjemnych zapachów, które przestają być uciążliwe dla otoczenia.

Penergetic-g to linia szwajcarskich Pro-biostymulatorów tlenowych procesów rozkładu, przeznaczonych zarówno dla trzody chlewnej jak i dla bydła czy drobiu. Produkt jest częścią Technologii Max profit - faktycznie redukującej koszty produkcji rolnej.

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!