Koszt instalacji to około 420 mln dolarów. Docelowe zdolności produkcyjne to 700 tys. ton związku rocznie. Instalacja ma zostać otwarta w 2015 roku.
Władimir Kantor, wiceprezes spółki powiedział: że nowa instalacja to największy projekt inwestycyjny na placówkach produkcyjnych przedsiębiorstwa w ostatnich dziesięcioleciach.

Amoniak to bardzo poszukiwany związek chemiczny. Największe jego ilości są wykorzystywane w produkcji nawozów sztucznych. Związek jest również stosowany w procesach produkcji kwasu azotowego.

Inwestycja w Nowogrodzie to kolejny etap zwiększania zdolności produkcyjnych rosyjskiej firmy. Ambicją firmy jest stanie się jednym z wiodących dostawców nawozów na światowych rynkach.

W Polsce Grupa Acron jest najbardziej znana z ubiegłorocznej próby wrogiego przejęcia Grupy Azoty. Zakończyła się ona fiaskiem, bo zarówno sama firma jak i skarb państwa nie zgodzili się na wpuszczenie rosyjskiego inwestora.

Jednak Acron wciąż nie rezygnuje z silnej obecności w polskiej chemii. Jest właścicielem ponad 15 proc. akcji Grupy Azoty. Oznacza to, że zaangażowanie finansowe rosyjskiej firmy w polski rynek przekroczyło miliard złotych.

Podobał się artykuł? Podziel się!