PARTNERZY PORTALU
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl

Jak właściwie zarządzać fosforem i potasem?

Jak właściwie zarządzać fosforem i potasem? Fosfor i potas warunkują prawidłową gospodarkę azotem; Fot. Katarzyna Szulc

Efektywne odżywianie mineralne roślin i związane z tym zarządzanie fosforem i potasem nastręcza wiele pytań. Jak właściwie podejść do tych ważnych składników warunkujących wykorzystanie azotu?Roślina ma określone potrzeby pokarmowe. Dla ich zaspokojenia konieczne jest właściwe zarządzanie fosforem i potasem, polegające na zapewnieniu dostępności tych składników w fazach krytycznych roślin.

Jak zatem prawidłowo działać, by zapewnić dostępność fosforu i potasu roślinom w odpowiednich fazach rozwojowych i na co zwrócić uwagę przy stosowaniu tych składników? Dlaczego w pewnych warunkach nawożenie azotem nie jest w pełni efektywne i jak temu zaradzić?

Jak nawozić, by nie następowało uwstecznianie wprowadzonego fosforu? Czy forma stosowanych nawozów ma znaczenie? M.in. na te pytania odpowiadać będzie prof. dr hab. Witold Grzebisz z Katedry Chemii Rolnej i Biochemii Środowiska Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu w poruszanym temacie efektywnego odżywiania mineralnego roślin podczas konferencji Farmera „Narodowe wyzwania w rolnictwie na Narodowym” 22 listopada br.

Podobał się artykuł? Podziel się!
×

WSZYSTKIE KOMENTARZE (2)

  • vice 2016-11-27 09:50:54
    1. unormować pH
  • Rolnik Hobbysta 2016-11-14 13:49:37
    Czekamy. Ważna sprawa.
ZOBACZ WSZYSTKIE KOMENTARZE

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 54.81.71.219
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin serwisu

Zgłoś swoje propozycje zmian!


Dziękujemy za współpracę!