W ubiegłym roku Azoty Tarnów nabyły 100 proc. udziałów niemieckiego producenta poliamidów (obecnie ATT Polymers GmbH) oraz objęły pakiet kontrolny akcji ZAK SA (producenta nawozów mineralnych, plastyfikatorów i alkoholi OXO).

W wyniku trwającego procesu konsolidacji firm Wielkiej Syntezy Chemicznej w ramach Grupy Kapitałowej Azoty Tarnów, grupa ta w krótkim czasie stała się jednym z najistotniejszych holdingów sektora chemicznego, którego domeną są tworzywa konstrukcyjne, nawozy mineralne, alkohole OXO i plastyfikatory.

- Odważne decyzje i konsekwentna realizacja zamierzonych wieloletnich planów rozwojowych zawsze przynoszą konkretne efekty i długoterminowe zyski. Dlatego konsekwentnie inwestujemy w rozwój Grupy Kapitałowej Azoty Tarnów i realizujemy znaczące przedsięwzięcia zmierzające do stworzenia największej w Polsce i liczącej się w Europie grupy chemicznej, która będzie mogła skutecznie konkurować ze światowymi liderami w branżach nawozowej i tworzyw sztucznych - mówi Jerzy Marciniak, prezes zarządu Azotów Tarnów. Przedstawiając dynamikę rozwoju spółki, Jerzy Marciniak podkreślił, że sukces ten jest możliwy dzięki zaangażowaniu wielu ludzi i podmiotów, z którymi wspólnie wzmacniają polską gospodarkę.

Podobał się artykuł? Podziel się!