Właściwości AgroSulca

Nawóz siarkowo wapniowy AgrosulCa to nawóz stały, sypki, miękki, o strukturze bezpostaciowej ale nie pylisty – warunkuje to odpowiednia zawartości wilgoci. W związkach siarczanowych (SO4) zawiera min. 17% siarki (S) rozpuszczalnej w wodzie i min. 21,3% (Ca) wapnia. Ta forma siarki zawarta w nawozie jest łatwo przyswajalna przez rośliny, co za tym idzie gwarantuje dobrą przyswajalność tego składnika.

Siarka zwiększa odporność roślin na stres, a w szczególności na suszę oraz porażenia wywoływane przez grzyby i bakterie. Jest niezbędna w procesach fotosyntezy, stymuluje gospodarkę azotem, zaś u roślin oleistych (szczególnie rzepak) wpływa na prawidłową syntezę tłuszczów.

Wapń jest niezbędny do prawidłowego funkcjonowania roślin, warunkuje prawidłowe ukorzenianie się, zapewnia większą zdrowotność, reguluje pracę aparatów szparkowych oraz wpływa na procesy hormonalne u roślin. AgroSulCa jest aż 200 razy lepiej rozpuszczalna od węglanu wapnia co sprawia, że wapń jest bardziej mobilny w profilu glebowym. Ta właściwość powoduje także eliminację toksycznego glinu Al3+  w kompleksie sorbcyjnym gleby.

Termin i sposób wysiewu nawozu AgroSulCa

Nawóz siarkowo – wapniowy AgroSulCa można stosować w tradycyjnych okresach agrotechnicznych, a więc termin wysiewu to od wczesnej wiosny do później jesieni, przed siewem, sadzeniem roślin oraz pogłównie.

Jeśli istnieje taka możliwość, nawóz należy wysiewać w taki sposób, aby wymieszać go z ziemią. Jest wtedy najbardziej efektywny.

Zalecenia nawozowe podane są odpowiednio w zakładkach: uprawy polowe, użytki zielone, sadownictwo, warzywnictwo.

Przeznaczenie nawozu AgroSulCa

AgroSulCa zalecany jest pod uprawy polowe, użytki zielone, warzywa, sady oraz jagodniki - w szczególności pod rośliny posiadające zwiększone zapotrzebowanie na siarkę.

Jest nawozem siarkowo - wapniowym, którego formuła ogranicza wymywanie siarki i wapnia w okresie jesienno - zimowym oraz gwarantuje dobre ich odżywienie.

Przechowywanie nawozu AgroSulCa

Nawóz AgroSulCa jest pakowany w Big-Bagi o zawartości netto 0,5 i 1 tony lub dostarczany luzem. Powinien być magazynowany w warunkach powietrzno - suchych, zabezpieczony przed wpływem warunków atmosferycznych. Okres przechowywania do 12 miesięcy od daty sprzedaży.

 

Stosujesz nawóz AgroSulCa?

Skontaktuj się z nami - nawozy@agrosulca.com.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!