PARTNERZY PORTALU
 • partner portalu farmer.pl
 • partner portalu farmer.pl
 • partner portalu farmer.pl
 • partner portalu farmer.pl

Nawóz bogaty w cynk i bor

Nawóz bogaty w cynk i bor

Autor: farmer.pl, mt

Dodano: 25-02-2013 10:27

Tagi:

FoliQ Zn+ Cynkowo-Borowy, to bogaty w cynk i bor nawóz dolistny. Skład i ilości poszczególnych składników zostały dobrane tak, aby efektywnie i szybko zaspokajać zapotrzebowanie roślin wrażliwych na niedobór cynku i boru – informuje firma Kazgod.Do tej grupy w szczególności zaliczają się: rzepak i inne rośliny z rodziny kapustowatych, buraki cukrowe oraz uprawy sadownicze. Foliq Zn + zaleca się również stosować w uprawie kukurydzy, zbóż oraz ziemniaków w celu szybkiego uzupełnienia niedoborów mikroskładników.

Skład nawozu to 5,48 proc. azotu (N) +5,48 proc. boru (B) + 5,48 proc. cynku (Zn). - Jego zaletą jest wzbogacenie azotem, które poprawia wchłanianie mikroelementów przez liście, szczególnie boru. Istotna jest też nowoczesna formulacja, gwarantująca wysoką przyswajalność substancji odżywczych - podaje firma.

W uprawie rzepaku zalecana dawka to 2 l/ha, można w nim wykonać trzy zabiegi. Jesienią w fazie 4-8 liści, wiosną - dwa zabiegi od początku wydłużania pędu głównego do początku pąków kwiatowych w odstępie 10-14 dni. Z zbożach ozimych dawka jest niższa i wynosi 1 l/h. Zaleca się 2-3 zabiegi: jesienią - jeden zabieg na początku krzewienia, szczególnie na intensywnie prowadzonych plantacjach pszenicy i jęczmienia, wiosną -1-2 zabiegi od ruszenia wegetacji do fazy liścia flagowego. W uprawie zbóż jarych dawka to też 1 l/ha, dwa zabiegi od fazy 3 liści do liścia flagowego.

Nawóz można też aplikować w uprawach kukurydzy w dawce 2 l/ha (dwa zabiegi: pierwszy w fazie 3-4 liści, następny po 10-14 dniach), w burakach cukrowych (dwa zabiegi: od fazy 6 liści do zwarcia międzyrzędzi), w ziemniakach (dwa zabiegi: pierwszy na początku intensywnego wzrostu liści i łodyg, następny na początku kwitnienia).

Foliq Zn + można też stosować w uprawach ogrodniczych: jabłonie, grusze, wiśnie, czereśnie, śliwy, truskawki, warzywa kapustne, warzywa korzeniowe, warzywa strączkowe, pomidory, papryka, słonecznik.

Podobał się artykuł? Podziel się!
×

WSZYSTKIE KOMENTARZE (4)

 • skostniały praktyk 2013-03-05 22:42:04
  chelaty to zawsze bardzo wysoka przyswajalność - bezproblemowa mieszalność cieczy roboczej, brak osadów w nawozie lub rozwadniaczu. Wspomniane 5% przyswajalności to właśnie dotyczy roztworów soli (niechelatowanych). Nie rozumiem roli/wpływu pH gleby na dolistna przyswajalność chelatów EDTA - chyba coś pomerdałeś kolego ????. Te wszystkie formy chelatów ślizgające się na biodegradowalnej formulacji - zwykle biodegradują się już w bańce z nawozem - ... A co do stosunków ... zawsze jednak miło wspominam stosunek ceny do satysfakcji - najpierw dobrze dokarmionych roslin, a potem mojej. Takie nawozy mi ją zapewniają
 • kissmy... 2013-03-04 17:30:37
  a jaka jest przyswajalność nie chelatowanych soli oraz poszczególnych chelatów? jeśli producent określa formulację jako nowoczesną, gwarantującą wysoką przyswajalność to w jaki sposób zestawić produkty z konkurencją, nawet chelaty EDTA są dobre tylko dla gruntów o pH poniżej 6; opisywany produkt ma niewątpliwą zaletę, gdyż zawiera dwa "trudnomieszalne" mikroelementy w dużych stężeniach, pytanie brzmi czy przyswajalność przekracza 5% i jaki jest stosunek ceny do przyswajalnej ilości mikroelementów
 • Liść 2013-03-04 15:57:30
  70 % cynku w formie soli - z której tylko część jest pobierana, więc i zawartośc jest wysoka - efektywnośc .... taka sobie. Solą nie chelatowaną można uszkodzić liście. Boroetanoloamina ma 15% ale nie ma takiej potrzeby aby katować KUKURYDZE taką dawką - no i tani mocznik - Kolego - mieszanie w warunkach domowych zawsze kończy się bólem głowy - rónież w nawozach podawanych dolistnie. Ja wole gotowy produkt - komfort stosowania - proste dawkowanie - kompatibilny skład- no i to BEZPIECZEŃSTWO - za to zawsze warto zapłacić
 • 31436 2013-02-25 13:10:52
  nie wiem ile kosztuje ten wynalazek ale na rynku najbogatszy produkt cynkowy ma 70% Zn, Borowy też ma na pewno więcej niż 5,48 z reguły boroetyloamina ma 15%, a azot zawsze najtaniej z mocznika.
ZOBACZ WSZYSTKIE KOMENTARZE

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 54.196.86.89
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin serwisu

Zgłoś swoje propozycje zmian!


Dziękujemy za współpracę!