Do tej grupy w szczególności zaliczają się: rzepak i inne rośliny z rodziny kapustowatych, buraki cukrowe oraz uprawy sadownicze. Foliq Zn + zaleca się również stosować w uprawie kukurydzy, zbóż oraz ziemniaków w celu szybkiego uzupełnienia niedoborów mikroskładników.

Skład nawozu to 5,48 proc. azotu (N) +5,48 proc. boru (B) + 5,48 proc. cynku (Zn). - Jego zaletą jest wzbogacenie azotem, które poprawia wchłanianie mikroelementów przez liście, szczególnie boru. Istotna jest też nowoczesna formulacja, gwarantująca wysoką przyswajalność substancji odżywczych - podaje firma.

W uprawie rzepaku zalecana dawka to 2 l/ha, można w nim wykonać trzy zabiegi. Jesienią w fazie 4-8 liści, wiosną - dwa zabiegi od początku wydłużania pędu głównego do początku pąków kwiatowych w odstępie 10-14 dni. Z zbożach ozimych dawka jest niższa i wynosi 1 l/h. Zaleca się 2-3 zabiegi: jesienią - jeden zabieg na początku krzewienia, szczególnie na intensywnie prowadzonych plantacjach pszenicy i jęczmienia, wiosną -1-2 zabiegi od ruszenia wegetacji do fazy liścia flagowego. W uprawie zbóż jarych dawka to też 1 l/ha, dwa zabiegi od fazy 3 liści do liścia flagowego.

Nawóz można też aplikować w uprawach kukurydzy w dawce 2 l/ha (dwa zabiegi: pierwszy w fazie 3-4 liści, następny po 10-14 dniach), w burakach cukrowych (dwa zabiegi: od fazy 6 liści do zwarcia międzyrzędzi), w ziemniakach (dwa zabiegi: pierwszy na początku intensywnego wzrostu liści i łodyg, następny na początku kwitnienia).

Foliq Zn + można też stosować w uprawach ogrodniczych: jabłonie, grusze, wiśnie, czereśnie, śliwy, truskawki, warzywa kapustne, warzywa korzeniowe, warzywa strączkowe, pomidory, papryka, słonecznik.

Podobał się artykuł? Podziel się!