- Najwięcej sprzedaliśmy tego produktu w uprawach sadowniczych. To przede wszystkim ogrodnicy stosowali go w obawie przed przymrozkami. Teraz będzie można sprawdzić jego skuteczność w praktyce, ale na ocenę będzie trzeba poczekać jeszcze minimum tydzień - mówi portalowi farmer.pl Krzysztof Zachaj, dyrektor działu nawozów Agrosimex.

Reflets wytwarzany jest w formie roztworu nawozowego boru z azotem, a jego skład mineralny przedstawia się następująco: 4 proc. azotu rozpuszczalnego w wodzie w formie azotu (N) amidowego, 2 proc. boru (B) rozpuszczalnego w wodzie w postaci pentaboranu sodu.

Nawóz, jak informuje producent, tworzy na powierzchni liści membranę ochronną odbijającą szkodliwe dla roślin promieniowanie słoneczne UV, a zawarte w nim składniki pokarmowe regulują otwarcie i zamykanie aparatów szparkowych dzięki czemu utrzymują nawożone rośliny w stanie optymalnego uwodnienia (turgoru). Jego działanie można porównać do działania mleczka lub olejku do opalania z filtrem UV (faktorem) z alantoiną i witaminami, który odżywia i nawilża skórę zapobiegając przed jej przegrzaniem, a jednocześnie ją zabezpiecza przed ewentualnymi uszkodzeniami powodowanymi przez szkodliwe promieniowe UV.

Regularne stosowanie tego produktu pozwala zachować stabilność temperatury powierzchni liści oraz zredukować transpirację - parowanie wody. Rośliny nawożone Refletsem lepiej wykorzystują rezerwy wody i substancji odżywczych zawartych w glebie.

Reflets:
- stabilizuje temperaturę powierzchni liści chroniąc rośliny przed stresem termicznym,
- ogranicza ujemne skutki szkodliwego promieniowania UV poprzez działanie matująco-cieniujące,
- utrzymuje odpowiednie nawodnienie roślin (m.in. przez ograniczenie nadmiernej transpiracji wody z liści),
- optymalizuje wykorzystanie rezerw wody i elementów odżywczych zawartych w glebie.

W jakich uprawach można stosować nawóz? Są to takie uprawy jak zboża, kukurydza, ziemniaki, rośliny strączkowe, uprawy sadownicze, uprawy jagodowe i trawniki.

Podobał się artykuł? Podziel się!