W wiosennym nawożeniu dolistnym firma Innvigo wskazuje by nie zapomnieć o dostarczeniu roślinom krzemu. Proponuje preparat KRZEMO zawierający 2,5 proc. krzemu w formie kwasu ortokrzemowego Oprócz krzemu preparat zawiera zestaw mikroelementów: bor, miedź, molibden oraz cynk, które uzupełniają niedobory pokarmowe i wpływają korzystnie na procesy fizjologiczne roślin. Nawóz polecany jest do stosowania w uprawach rolniczych w dawce 0,8 l/ha. Zalecana liczba zabiegów w sezonie to 1–2.

Z gamy produktów Innvigo sięgnąć można po wieloskładnikowy nawóz dolistny NAVU FORTE zawierający zestaw makro- i mikroelementów: azot w formie amidowej – 8 proc., K2O – 10 proc, CaO – 21 proc., MgO – 3 proc., SO3 – 10 proc. oraz miedź – 0,10 proc., żelazo – 0,10 proc., mangan 0,10 proc. i molibden 0,05 proc. Nawóz produkowany jest przy zastosowaniu nanotechnologii, czyli otrzymywaniu przez rozdrobnienie struktur o rozmiarach nanometrycznych tzw. nanocząsteczek.

Duże rozdrobienie sprawia, że tak uformowane składniki pokarmowe szybko przenikają przez okrywę woskową na powierzchni liści, a droga ich wnikania do rośliny jest krótsza. Nawóz przeznaczony jest do nawożenia wszystkich upraw polowych, a także sadowniczych, plantacji roślin jagodowych, warzyw gruntowych i pod osłonami oraz roślin ozdobnych. Zalecana dawka to 4–5 kg/ha do stosowania 1 - 4 razy w sezonie, w zależności od uprawy.

Podobał się artykuł? Podziel się!