Nawóz Pulgran przeznaczony jest pod wszystkie rośliny uprawne, warzywnicze, drzewa, krzewy owocowe, kwiaty, użytki zielone oraz trawniki. Zaleca się do stosowania na wszystkich glebach, oprócz tych świeżo zwapnowanych, a także bardzo kwaśnych i zasadowych. Pulgran S zalecany jest do stosowania w uprawach rolniczych, szczególnie do nawożenia roślin okopowych, rzepaku i kukurydzy. Przeznaczony jest również pod rośliny warzywnicze oraz użytki zielone.

Według producenta zaletą tych nawozów jest rozmiar granul, które są większe w stosunku do tradycyjnego mocznika. Ułatwiają tym samym mieszanie z innymi nawozami o podobnym uziarnieniu i gęstości nasypowej. Kolejnym plusem w opinii wytwórcy jest równomierny rozsiew na powierzchni pola. Przeznaczone są do użytkowania przedsiewnego i pogłównego. Większa granula ma zapewnić rozrzut na 24-36 m.

Jak informuje producent są idealne do rozsiewu przy szerokich ścieżkach technologicznych. Dodatkowo Pulgran S zawiera dwie formy azotu w odpowiednich proporcjach oraz łatwo dostępną dla roślin siarkę w formie siarczanowej, która może korzystnie wpływać na pobieranie i lepsze wykorzystywanie pierwszego składnika. Producent przypisuje mu także wysoką skuteczność w okresach niedoboru wilgoci w glebie.

Podobał się artykuł? Podziel się!