Protifert K to nawóz mineralny w płynie o wysokiej zawartości potasu. Jak informuje producent szybko wchłania się przez liście i korzenie do rośliny. Kompleksy potasu z aminokwasami mają małą masę molekularną, co umożliwia szybkie wchłanianie i przemieszczanie potasu w roślinie. Dzięki działaniu aminokwasów potas w krótkim czasie dociera zarówno do liści, jak i owoców. Azot organiczny, obecny w formie aminokwasów, stymuluje wzrost i rozwój rośliny.
Protifert K zaleca się w fazie wzrostu i rozwoju owoców. Połączenie potasu z aminokwasami poprawia barwę i jakość owoców (właściwości organoleptyczne, zawartość cukru, wielkość owoców) oraz zwiększa zbiory.

Lithovit to nawóz dostarczający roślinom CO2, który może być stosowany także na wolnym powietrzu. Nawóz składa się z węglanu wapnia wzbogaconego mikroelementami. Większość cząsteczek nawozu Lithovit jest na tyle mała (<10 μm), że liście roślin mogą pobierać je bezpośrednio przez otwory szparkowe. Nawóz sprawdza się w uprawie wszystkich gatunków roślin uprawnych - polowych, sadowniczych, warzywnictwie, leśnictwie, uprawie roślin ozdobnych i szkółkarstwie. Stosuje się w stężeniu 0,3-0,5 proc.

Podobał się artykuł? Podziel się!