Pierwszą z zapowiadanych nowości do stosowania dolistnego jest preparat aminokwasowy Aminoprim. Jest to organiczny stymulator wzrostu, który zawiera wysokoskoncentrowaną dawkę aminokwasów (50 proc. aminokwasów pochodzenia naturalnego w tym 15 proc. wolnych aminokwasów), a także krótkołańcuchowych peptydów pochodzenia naturalnego. Jakie ma działanie? Aplikować go można w celu zwiększenia tolerancji roślin na stres, a także szybkiej regeneracji po wystąpieniu warunków stresowych – mowa o przymrozkach, suszy, nadmiernej ilości wody czy chorobach. Preparat został przebadany pod kątem jego mieszalności z najpopularniejszymi pestycydami w Instytucie Ochrony Roślin w Sośnicowicach.

Drugą nowością jest trochę zmieniony - Bormax Turbo – dolistny nawóz borowy. W preparacie tym zastosowano technologię INT, która zwiększa szybkość i efektywność pobierania, przemieszczania oraz przyswajania składników pokarmowych. Płynny nawóz zawiera 150 g boru (B) w 1 litrze w formie boroetanoloaminy. Przeznaczony jest do nawożenia pozakorzeniowego. Według własnych wyników badań w wyniku stosowania Bormax Turbo w porównaniu z inną boroetyloaminą (bez technologii INT) - w liściach młodych było o 65 proc. więcej boru, a w starszych o ponad 180 proc.

Kolejną nowością Intermag jest Cynko-Bor Turbo, gdzie również zastosowano technologię INT, która zwiększa szybkość i efektywność pobierania. Właśnie o tę szybkość przyswajania chodzi, bo nawóz ma za zadanie przyspieszone wchłaniane i transport boru i cynku w roślinach dzięki mechanizmowi zaadoptowanemu wprost z natury. Ten płynny nawóz zawieraj 110 g boru (B) i 50 g cynku (Zn) i w 1 litrze preparatu. Przeznaczony jest do nawożenia pozakorzeniowego. Cynko-Bor Turbo został również przebadany pod kątem mieszalności z podstawowymi środkami ochrony roślin.

Cupran to nowy nawóz miedziowy. Zawierający tlenochlorek miedzi (385 g/l). Jest to preparat płynny, który jest też łatwy do sporządzania cieczy użytkowej. Na przykład w uprawie ziemniaka aplikuje się go w dawce 2,5-3 l/ha w trzech zabiegach – początek zawiązywania bulw, kiedy bulwy osiągają 20-30 proc. typowej masy i kiedy osiągają ok. 40 proc. typowej masy. Intermag podkreśla, że środek odznacza się wysoką odpornością na zmywanie.