Pierwszy z nich Rootstar to preparat o właściwościach biostymulujących wykorzystujący w swym działaniu synergię auksyn i cynku. Cynk w preparacie Rootstar jest skompleksowany kwasem organicznym (amonowy octan cynku) co powoduje jego lepszą dostępność dla rośliny. Zawiera również antyoksydanty i witaminę B1.

Portfolio produktowe firmy Intermag wzbogaci się również o preparat przyspieszający rozkład resztek pożniwnych o nazwie Słomex. Zastosowany na resztki ma za zadanie stymulować rozwój pożytecznych mikroorganizmów, odpowiedzialnych za mineralizację materii organicznej. W jego skład wchodzą: azot, magnez, bor, miedź, żelazo, mangan, molibden i cynk. W przypadku użycia tego preparatu na słomę zbóż zaleca się dawkę 5-10 l/ha, po zbiorze rzepaku - 10-15l/ha, natomiast na słomę kukurydzianą 10-20l/ha.

Trzecia nowość to Fosfyn -preparat stymulujący odporność roślin i ich odżywianie. Pobudza on produkcję fitoaleksyn, które stanowią naturalny system obronny przed chorobami pochodzenia grzybowego, w tym głównie chorób powodowanych przez grzyby z rodzaju Oomycetes (mączniak rzekomy wielu roślin, zaraza ziemniaka, sucha zgnilizna kapustnych). Dodatek kwasu askorbinowego ma chronić rośliny przed stresami abiotycznymi. Preparat jest także dodatkowym źródłem składników pokarmowych takich jak: potas i fosfor.

Podobał się artykuł? Podziel się!