PARTNERZY PORTALU
 • partner portalu farmer.pl
 • partner portalu farmer.pl
 • partner portalu farmer.pl

Nowości produktowe od Intermag

Nowości produktowe od Intermag

Autor: farmer.pl/anko

Dodano: 21-11-2014 10:23

Trzy nowe produkty mają wzbogacić w nowym sezonie portfolio produktowe firmy Intermag. Będą to: Rootstar, Słomex oraz Fosfyn. Preparaty te firma przedstawiła na konferencji prasowej, która miała miejsce w Miłosławiu (woj.wielkopolskie).Pierwszy z nich Rootstar to preparat o właściwościach biostymulujących wykorzystujący w swym działaniu synergię auksyn i cynku. Cynk w preparacie Rootstar jest skompleksowany kwasem organicznym (amonowy octan cynku) co powoduje jego lepszą dostępność dla rośliny. Zawiera również antyoksydanty i witaminę B1.

Portfolio produktowe firmy Intermag wzbogaci się również o preparat przyspieszający rozkład resztek pożniwnych o nazwie Słomex. Zastosowany na resztki ma za zadanie stymulować rozwój pożytecznych mikroorganizmów, odpowiedzialnych za mineralizację materii organicznej. W jego skład wchodzą: azot, magnez, bor, miedź, żelazo, mangan, molibden i cynk. W przypadku użycia tego preparatu na słomę zbóż zaleca się dawkę 5-10 l/ha, po zbiorze rzepaku - 10-15l/ha, natomiast na słomę kukurydzianą 10-20l/ha.

Trzecia nowość to Fosfyn -preparat stymulujący odporność roślin i ich odżywianie. Pobudza on produkcję fitoaleksyn, które stanowią naturalny system obronny przed chorobami pochodzenia grzybowego, w tym głównie chorób powodowanych przez grzyby z rodzaju Oomycetes (mączniak rzekomy wielu roślin, zaraza ziemniaka, sucha zgnilizna kapustnych). Dodatek kwasu askorbinowego ma chronić rośliny przed stresami abiotycznymi. Preparat jest także dodatkowym źródłem składników pokarmowych takich jak: potas i fosfor.

Podobał się artykuł? Podziel się!
×

WSZYSTKIE KOMENTARZE (12)

 • r-nick 2014-11-22 11:41:14
  klasy gleby nie zmienisz
 • z.. 2014-11-22 09:57:38
  ...moje pola też były zakrzaczone nikt ich nie chciał.....
  ...sąsiad powiedział mi że biorąc ta glebę jestem GŁUPIA...przy swej głupocie pozostanę.....
  ...tyle ile tam zostało roboty włożone i wapna.....pozostaje po mojej stronie sukcesu...
 • warmiak 2014-11-22 09:39:41
  Podszywany "warmiak"= człowiek, który twierdzi, że wszyscy rolnicy to"chłopki głupie z chorymi umysłami" , a jedynie on jest prawdziwym mądrym rolnikiem na pewno nie jest zdrowy psychicznie, lub nie jest rolnikiem. albo jedno i drugie. Dlatego nie nazywaj mnie "drogim przyjacielem",bo to wątpliwy zaszczyt. Każdy rolnik zarządza swoim własnym biznesem w swoich realiach i efekty tego zarządzania sam ponosi. Chciałbym miec problemy @z i gospodarować na glebach pierwszej klasy. Inne ma sie problemy, gdy się gospodarzy na 3b, 4 klasie zakwaszonych, zapuszczonych, popegerowskich polach, z czym na pewno większość rolników musi sobie radzić.
  warmiak, ten normalny.
 • jarki 2014-11-22 09:38:29
  jest to moja ulubiona firma przepraszam za nieco reklamy;)
  ALE uważam że wynalazki-nowości są zbyt drogie w porównaniu do zysku
  wielokrotnie to pisałem wystarczy odpowiedni bilans nawozowy + mikro z odżywek
  a w wyjątkowych przypadkach wspomóc roślinki NPK+....
  jeśli tego rolnik nie potrafi dobrze zrobić to żadne cudowne wynalazki mu nie pomogą
  po prostu to co odbuduje następnie sam zniszczy z braku podstawowej wiedzy o glebie
 • mrówka123 2014-11-22 08:04:41
  Prawdziwy rolnik z ziemi żyje więc dba o nią bo zadbana ziemia to wysoki plon nawet jeśli w jednym roku jest słabiej ziemia potrafi się odwdzięczyć. Ci który patrzą tylko na zysk to nie rolnicy a wyrobnicy którzy w nosie mają co będzie po nich.... prawdziwy rolnik tak nie robi. Echh brakuje już dziś prawdziwych Borynów....
 • z.. 2014-11-22 07:49:18
  Chłopie!!!!ja bardziej liczę niż ci się wydaje.Dążenie do dobrego plonu jest zdrowsze. Przy dobrym plonie MAMONA przyjdzie sama. Trzeba umieć wyliczyć widełki opłacalności.
  Absolutnie nie reklamuję.
  Np. zastosowanie mikro-granulatu z bakteriami pod korzeń wzrost plonu rok do roku 1,5t. Tak więc nakład 150zł zysk 750zł różnica 600zł z 1ha ( przybył mi jeden ha teoretycznie tak więc obrazowo, pracujemy i sieję na 10ha , mam w kieszeni 11ha zysku- tego ha nie orzemy, nie pryskamy, nie nawozimy, a jednak efektywnie mamy).
  Ziemi nie kupuję bo mnie nie stać. Podnoszę plon.Możecie sobie gadać co chcecie. Baba na zagrodzie większa wojewodzie ...Pozdrawiam.
 • warmiak 2014-11-21 21:49:37
  Drogi przyjacielu ja napewno nie kupie tego chłamu ktory Wam wciskaja pod pretekstem nowoczesnego rolnictwa , smyrajac w ten sposób Wasze chore umysły i Wasze ego bo bedziecie próbowac i wmawiac sobie ze jak nie dam to nie bede miał , przykład Z dla której nie liczy sie zysk tylko dawac to co najlepsze bo tak jej wmówili i ona nie potrafi inaczej zyc , wiec funkcjonuje pod dyktando nowosci i cudownych srodków
 • z.. 2014-11-21 20:22:31
  ...a kto powiedział, że nie będzie plonu....po to badania, żeby NIC na wyrost tylko ściśle pod planowany plon, pod potrzeby roślin. Deszcze zrobiły swoje, trzeba uzupełnić, na pewno i nie będzie się eksperymentować, będą tylko pewniki.
  A poza tym dam radę....jak zdrowie pozwoli.
 • warmiak 2014-11-21 20:03:42
  Niby@warmiak , MY chłopki, a ty to kto jesteś, miastowy?
  @z cóż to się stało?. Przecież dla ciebie nie zysk, a za wszelką cenę plon się liczył.
 • warmiak 2014-11-21 19:52:41
  wy chłopki kupicie WY !!!:
ZOBACZ WSZYSTKIE KOMENTARZE

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 54.81.158.195
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin serwisu

Zgłoś swoje propozycje zmian!


Dziękujemy za współpracę!